Середа, 25 Травня, 2022

Мер 2.0. Регіональні проекти рулять

Перебування на посаді мера – це, звичайно ж, не тільки великі можливості, але і величезна особиста відповідальність за все, що відбувається в місті. Однак це «магічне крісло» перед кожними виборами вабить не один десяток претендентів на нього: хтось реєструється під тиском своїх політичних сил, хтось приходить за покликом серця, а чиїсь політичні амбіції «виростають» з досвіду управлінської роботи і розуміння специфіки адміністрування процесів зі значною кількістю учасників. Далі на zaporizhzhia-yes.

Мер-засновник

Біографія чинного міського голови Запоріжжя – Володимира Вікторовича Буряка – містить в собі положення про те, що до того, як прийти на цей пост, він займав керівну посаду на одному з найбільших промислових підприємств Запоріжжя – заводі «Запоріжсталь». Потім, сівши в «головне крісло» обласного центру, через якийсь час спробував щастя в «великій політиці», але безуспішно. Так, вибори 2019 року виявилися безуспішними для Володимира Вікторовича, який займав 8 сходинку в списку «Опозиційного блоку». Залишившись градоначальником Запоріжжя, він зосередив свої сили на чергових виборах міського голови і виграв.

Однак він, мабуть, врахував особливості попередньої поразки і заснував свій, суто регіональний проект – і не дарма. Як показав час, він виграв не тільки в сьогочасній перспективі, але і «про запас», завівши лояльних собі депутатів не тільки до міської ради, а й до обласної.

Популярне «Єднання»

Популярність регіонального проекту «Єднання», про який ще за півтора року до виборів ніхто не чув, пояснюється тим, що в українців все менше довіри викликають «глобальні» політичні сили і всі їх надії спрямовані на ось такі регіональні проекти, які, на думку пересічного виборця, повинні набагато краще розуміти специфіку місцевого буття і менше орієнтуватися в прийнятті рішень на інтереси і наративи столиці. Слід зазначити, що Буряку, як лідеру проекту, вдалося практично побити рекорд в нашому місті, завівши в сесійний зал міської ради цілих 16 депутатів! Безумовно, на перший погляд цього може здатися замало в порівнянні з 64 депутатськими кріслами в загальному, але потрібно враховувати той факт, що все ж два рядки в рейтингу зайняли близькі до «Єднання» за ідеологією «Слуги народу» і «ОПЗЖ». Оскільки кожна з цих партій має по 13 мандатів, то в сукупності у цих народних обранців виявляється вже цілих 42 голоси, що практично гарантує прийняття будь-якого необхідного рішення, чого б воно не стосувалося.

Запоріжжя в цьому плані абсолютно не вибилося з загальноукраїнського тренду – по всій території країни виборці більше довіряють зараз саме регіональним проектам, і як раз із зазначених вище причин. Однак у нас такий політичний «реверанс» у бік місцевих був підкріплений ще й другою каденцією мера поспіль, причому мера, обраного абсолютною більшістю голосів в один тур, та ще й засновника тієї самої регіональної партії-переможця. Дивовижна одностайність для загалом досить строкатого в своїх симпатіях міста.