Вівторок, 28 Червня, 2022

Досягнення Запоріжжя під керівництвом Буряка

Для Запоріжжя тема досягнень під керівництвом конкретного мера дуже багатогранна. Так вже вийшло, що в ранній пострадянський час наше місто було максимально звичайним обласним центром, з особливостей якого можна було при нехитрому міркуванні згадати тільки потужний промисловий потенціал (привіт, пил, бруд і огидний запах в повітрі в будь-який час дня і ночі; прощай, чистота і спокій), ДніпроГЕС (втомлений, але бадьоренький) і острів Хортиця (як і зараз – в статусі перлини краю). «В люди» городян вивів покійний нині міський голова Олександр Поляк, і, хоча погляди на його діяльність в Запоріжжі неоднозначні, але заперечувати очевидне неможливо: саме за часів його каденції місто стало змінюватися на краще: з’явилися комфортні зони відпочинку, фонтани, удосконалилася інфраструктура. Тому всі досягнення «післяполяковських» мерів так чи інакше проходять порівняння з еталоном: так чи не так? Протягом ряду років після зміни градоначальника запоріжці очікували саме такого керівника, який міг би, перш за все, поставити під контроль і успішно вести господарську діяльність обласного центру. І саме в образі «міцного господарника» сів у головне крісло Запоріжжя Володимир Вікторович Буряк. Далі на zaporizhzhia-yes.

Великі плани

Примітно, що до того, як сісти в крісло міського голови, Володимир Вікторович обіймав посаду головного інженера комбінату «Запоріжсталь», який є частиною «Метінвесту» і входить таким чином в орбіту впливу підприємця, мецената і загалом досить відомої по всій країні людини – Ріната Ахметова. Уже тоді, шість років тому, він переміг на виборах зі значним відривом від найближчих конкурентів і почав займатися Запоріжжям.

Займатися виходило по-різному. Щось було успішним, а щось – не дуже. Спробуємо ретроперспективно охопити минулі кілька років і відзначити ті кращі кейси, які формують образ міста і нас – його жителів. Отже, поїхали.

Є, де відпочити

Перш за все, звертає на себе увагу той факт, що за часів каденції Володимира Вікторовича міська влада впевнено і впритул зайнялася місцями для проведення дозвілля городян. З боку це нагадує своєрідну «данину пам’яті» того самого легендарного мера Олександра Поляка. Так, за часів першої каденції Буряка була повністю реконструйована Алея троянд в Вознесенівському районі Запоріжжя, проведена ґрунтовна реставрація центрального парку в Хортицькому районі, оновлений також сквер Театральний в Жовтневому районі (навпроти театру імені Магара), зазнав грунтовної переробки Пам’ятник Дружбі на вулиці Базарній, отримав абсолютно новий вигляд також сквер Маяковського в центрі міста, відремонтована вперше за сучасної історії площа Привокзальна, не були забуті і околиці: Заводський і Комунарський район отримали по новенькому парку, придатному як для сімейних прогулянок, так і для проведення часу людей старшого віку, а також підлітків.

Всі на пляж!

Не обійшлося, звичайно, і без ґрунтовних скандалів. Так, наприклад, негарна історія сталася після урочистого відкриття Правобережного пляжу. Варто зауважити, що його реконструкція – одне з найбільш знакових і грандіозних досягнень Володимира Буряка на посаді запорізького голови. Навколо цих робіт ходило чимало усіляких чуток, в основному про те, як саме були витрачені виділені з бюджету мільйони. Проект порівнювали зі схожим по суті будівництвом приватного пляжно-басейнового комплексу одного із запорізьких бізнесменів, оскільки проходили обидві будівництва приблизно в один час, на очах у запоріжців. А на кожен роток, як відомо, не приставиш ворота. Однак пляж урочисто відкрили, і він почав роботу на радість городянам. Однак через тиждень в соціальних мережах з’явився пост запоріжанки про те, що підйомник для колясок не працює і її син з обмеженими можливостями не має жодної змоги потрапити на пляж. Як тільки інформацію стали перевіряти і підтвердили, пішли «кадрові висновки» (читай- догани і звільнення), а потім підйомник і зовсім демонтували. Про подальшу його долю невідомо.

Доступний транспорт

Окремого рядка в чарті досягнень заслуговує вирішення транспортної проблеми городян. Адже, як не крути, а такої кількості сучасних транспортних засобів до каденції Володимира Буряка в Запоріжжі не було. Точно так само наше місто точно не мало таких модерних речей, як, наприклад, електронне табло прибуття транспорту або валідатори для безконтактної оплати проїзду в автобусах, трамваях і тролейбусах. Крім того, кілька років тому в нашому місті вперше виїхав на вулиці новий вид транспорту під назвою «електробус». На даний момент він обслуговує маршрут на острів Хортицю і назад в лівобережну частину міста. Не можна також не згадати про те, що вперше в Запоріжжі жителям Хортицького мікрорайону став доступний проїзд в самому звичайному тролейбусі, адже на території Бабурки раніше не було зовсім ніякого електротранспорту, крім електрички за розкладом. Крім того, предметом гордості Запоріжжя і результатом особистої ініціативи Володимира Буряка є новенькі трамваї, виготовлені в нашому місті. Будемо сподіватися, що їх кількість стане зростати.

Лікуємо і вчимо

Заслуговує доброго слова і розвиток соціальної сфери. Так, в результаті медичної реформи багато закладів опинилися на межі банкрутства і закриття, особливо це торкнулося установ спеціалізованих. Місто надавало підтримку мережі протитуберкульозних установ, а також розширювало мережу сімейних амбулаторій в кроковій доступності для мешканців. В умовах розгулу епідемії коронавірусу це виявилося актуально, як ніколи. Крім того, були не просто скорочені, а ліквідовані (вперше в новітній історії) черги в дитячі садки. Втім, міській владі ще належить вирішити чимало пов’язаних з цим проблем, так як кадрові дірки нових амбулаторій закриті на даний момент далеко не скрізь.

Багато обивателів дорікають чинному меру в тому, що він мало уваги приділяє екологічній ситуації в місті, а також нагадують, що він – виходець з «Запоріжсталі» і дещо по-іншому бачить проблему забруднення навколишнього середовища. Та й крім цього проблем в місті ще чимало: нерозвинена велоінфраструктура і доступне для всіх середовище, відсутність майданчиків для вигулу домашніх тварин і автомобільних паркомісць, неякісне вуличне освітлення і багато інших. Будемо сподіватися, що друга каденція дасть можливість міському голові розібратися і з цими питаннями теж.