Вівторок, 28 Червня, 2022

Рокіровки в команді Буряка

Здавалося б, що вибори в Запоріжжі прогриміли відносно недавно. Однак не встигли ще співробітники міських комунальних підприємств зняти останні агітаційні плакати з рекламних щитів, як в заново сформованій міській раді вже намітилися перші рокіровки. Далі на zaporizhzhia-yes.

Вибори в ретроперспективі

Нагадаємо читачам, що в 2020 виборчому році на політичній карті обласного центру з’явилася нова політсила. Сформував і очолив її, як водиться, сам градоначальник – Володимир Буряк. Назву ця партія отримала саме таку, що натякає на примирення: «Єднання». Таким чином, під єдиний знаменник нібито були підведені представники різних, взагалі-то, політичних сил, які до того протягом багатьох років успішно формували інформаційно-політичний «порядок денний» в Запоріжжі. Більшість прізвищ в передвиборних списках «Єднання» були впізнавані і дуже відомі в Запоріжжі, і позиціонувалося це об’єднання людей як команда чинного мера – Володимира Буряка. Ніяка інша політична сила не змогла так потужно консолідувати не тільки електорат, але й своїх же представників, тому «Єднання» тріумфально святкувало перемогу і радісно підраховувало мандати. Проекту вдалося завести досить значну кількість своїх представників як до міської ради Запоріжжя, так і до обласної ради Запорізької області.

Ось якраз Запорізька міськрада і стала для Володимира Буряка джерелом вкрай несподіваних, а тому і неприємних подій. Весняна сесія принесла в політичний розклад міста кілька серйозних нововведень. Одним з них стали рокіровки «на місцях». Так, стало відомо, що депутати своїм рішенням посприяли значному розширенню коаліції, а також своїм рішенням змінили заступників міського голови і секретаря міськради (нагадаємо – в силу різних причин саме останній має можливість зосередити в своїх руках практично всю повноту влади, при цьому сам мер може перетворитися на чиновника обраного, але такого, який ні на які політичні процеси не впливає).

Зміни, вони чекають на зміни

Кулуарні джерела і місцеві телеграм-канали повідомляють, що причиною настільки раптового і масштабного демаршу раніше підконтрольних Буряку політичних сил, стало ігнорування ним раніше досягнутих домовленостей з депутатами від ОПЗЖ. Оскільки їх не стали включати до складу широкої коаліції, вони фактично «переділили» її з тим, щоб на всіх ключових посадах розставити умовно «своїх» людей.

В результаті Володимир Буряк позбувся багатьох з тих, в кому міг бути впевнений, оскільки особисто знає їх інтереси і прагнення. Натомість буквально у себе «під боком» він отримав тих, досвід спільної роботи з якими має убогий, чи й зовсім такого не має. Деякі напрямки політичного і громадського життя Запоріжжя отримали нових «кураторів», і поки важко прогнозувати, як позначиться зміна «коней на переправі» на рядових запоріжцях і стані справ в місті. Невідомо також, як спрацюється міський голова з новими своїми заступниками, адже ці посади досить тісно пов’язані між собою, і будь-яка конфронтація між людьми, що їх займають, загрожує перерости у відкрите протистояння, чого нашому місту, безумовно, не потрібно.