Понеділок, 27 Червня, 2022

Мелітополь: вибори без інтриги

Те, що наступний політичний сезон стане одним з найбільш непередбачуваних за всю історію демократичних виборів в країні, було абсолютно ясно ще до його початку. Але для деяких населених пунктів прийдешня п’ятирічка в політичному плані погрожувала стати справжнім цунамі, яке готувалося знести дощенту всі попередні напрацювання та досягнення. Для інших міст, сіл і селищ навпаки – йшли стандартні приготування в сумне, за багато років звичне болото міжвиборчого життя. І нічого не віщувало змін. Далі на zaporizhzhia-yes.

Місцеві особливості

Мелітополь – один з найбільших районних центрів Запорізької області – готувався піти по другому шляху: без інтриги, без вогника, зате зі спокоєм і передбачуваністю. За головне крісло міста повинні були битися абсолютно різні кандидати, в «політичній обоймі» кожного з яких були свої переваги і недоліки в очах мелітопольського виборця. Всі вони орієнтувалися на абсолютно різних представників електорату, але прогнози щодо того, хто ж вийде переможцем з цієї передвиборної гонки, робилися вже з самого початку.

Судіть самі: на фінішну пряму виборів в головне крісло Мелітополя вийшли кандидати, серед яких – один представник явно проросійських сил (на офіційному рівні – висуванець від ОПЗЖ), настільки ж явно «непрохідний» в силу своєї повної невідомості для місцевого населення кандидат від правлячої партії «Слуга народу» (цей гамбіт, до речі, вельми нагадує аналогічний варіант в обласному центрі – адже в Запоріжжі «Слуги» теж висунули маловідомого і тому майже стовідсотково непрохідного свого кандидата), а також молодий, але досить досвідчений політичний функціонер, який раніше представляв інший гучний політичний проект – «Європейська солідарність».

Переможець виборів

Власне, це останній – Іван Федоров – і став тріумфатором і новим градоначальником Мелітополя. Нагадаємо: до того, як по праву зайняти це крісло, він протягом ряду років послідовно будував свою політичну кар’єру. Послужний список Івана Федорова досить різноманітний: він встиг побувати в рядах представників місцевої виконавчої влади (був заступником градоначальника), «засвітитися» в обласній політиці, а також, що дуже нетипово для настільки молодих регіональних політиків, встиг збудувати політичну кар’єру і в столиці.

Втім, в цій дуже значною бочці меду існує і своя ложка дьогтю. Так, серед мелітопольців досить відомі версії про систематичне маніпулюванне державними грошима і коштами місцевого бюджету в інтересах конкретних осіб, так званий «розпил» на ремонтних роботах різного масштабу, а також варіації на тему визначення переможців тендерів заздалегідь, за допомогою різних «позаконкурсних» процедур. Втім, на момент підготовки матеріалу, всі ці епізоди є не більше, ніж недоведеними припущеннями, так як правоохоронні органи не отримували заяв ні по одному з епізодів.

Осінні вибори в 2020 році дійсно пройшли в цьому запорізькому «черешневому оазисі» дуже спокійно і тому без істотних проблем. Однак не так важливо, яким був хід виборів, як то, який будуть наступні кілька років, чи не так?