Понеділок, 27 Червня, 2022

Обшуки в мерії: чому і що знайшли?

Запоріжжя і жителів міста буквально потрясла новина про те, що 19 серпня в будівлю Запорізької міської ради навідалися правоохоронці й провели ретельний обшук приміщення. Пікантності ситуації додав той факт, що дещо пізніше точно такий ж захід відбувся і в одному із закладів міста, господинею якого, за чутками, є вельми близька до градоначальника персона. Таким чином, правоохоронці своїми діями буквально підтвердили наявність такого зв’язку. Далі на zaporizhzhia-yes.

Над Буряком згустилися хмари

З чого ж почалося протистояння в Запоріжжі і як вийшло так, що замість плідної роботи і прийняття важливих для міста рішень проходять обшуки, саботажі та інші елементи поганої драми? І чи так винен в цьому сам мер, як нам намагаються продемонструвати?

Для початку, відзначимо, що про сам факт обшуків стало відомо з перших рук – від управління Національної поліції в Запорізькій області. Тобто фейком і неперевіреними новинами тут, мабуть, і не пахне. Відзначається також, що обшуки пройшли не тільки в красивому будинку міської ради (а конкретно – в кабінетах міського голови Володимира Буряка і його заступників), але і в районних адміністраціях. У мерії на момент підготовки матеріалу такі ініціативи правоохоронців ніяк не прокоментували і заспокоїти запоріжців чи не поспішили.

Що ж стосується самої делікатній ситуації, то можна з упевненістю констатувати факт: вступ Володимира Буряка на посаду градоначальника вдруге не був таким же гладким і безпроблемним, як рівно п’ять років тому. Виною тому, ймовірно, розкладка політичних сил в місті, що дещо змінилася, і в результаті – нові “точки тяжіння” для раніше лояльних до нього людей з найближчого оточення. Саме цим, на думку політичних оглядачів, чиї висловлювання на цю тему можна знайти у відкритому доступі, і пояснюється відвертий саботаж своїх обов’язків депутатами Запорізької міськради.

Два варіанти розвитку подій

Що показали обшуки (і чи показали вони що-небудь взагалі) – на даний момент невідомо. Однак відповідний “інформаційний фон” вже створено. Адже звертає на себе увагу той факт, що суспільство було попередньо підготовлено до “правильного” сприйняття дійсності поданою інформацією про те, що заробітна плата запорізького мера визнана найвищою в Україні, адже вона істотно випереджає навіть зарплату градоначальника столиці Володимира Кличка. Таким чином, запоріжці мають прекрасний шанс просто стати розмінною монетою в політичних протистояннях двох приблизно рівнозначних за вагою і статусу суперників. Ціною цього протистояння для пересічних громадян стане, швидше за все, повне нехтування інтересами населення міста (доказом цього може бути те, скільки разів поспіль депутати міської ради проігнорували сесії, на яких повинні були вирішуватися найважливіші для Запоріжжя питання, на кшталт виділення грошей на підготовку до опалювального сезону і оснащення шкіл з дитячими садами). Погодьтеся, що подібні перспективи – це не про турботу про городян, а про продавлювання своїх інтересів?