П’ятниця, 20 Травня, 2022

Три таємниці запорізької мерії

“Друге пришестя” запорізького градоначальника Володимира Буряка в головне крісло міста не могло, природно, обійтися без скандалів, інтриг і взаємних викриттів. По-перше, тому, що друга перемога поспіль – це взагалі досить дискусійне явище в даних реаліях (коли попередня п’ятирічка пройшла далеко не бездоганно), а по-друге, тому, що інтереси багатьох впливових груп зійшлися в Запоріжжі на рубежі 2020 і 2021 років . Однак Володимир Буряк впевнено обійшов конкурентів і виграв вибори вже в першому турі. Примітний факт, який вже став історією – на цих виборах величезний “кредит довіри” представника правлячої партії “Слуга народу” пройшов повз і не привів до скільки-небудь значних результатів. З цим, а також деякими іншими, не настільки очевидними фактами, і пов’язують багато оглядачів настільки різке зростання напруженості навколо запорізької мерії. Далі на zaporizhzhia-yes.

“Чорні лебеді” та їх наслідки

Першою подією, яка звернула на себе увагу ще навесні минулого року, став недопуск представників журналістики на засідання міської ради. Безумовно, це було зроблено під “слушним” приводом карантинних обмежень, проте громадськість насторожив той факт, що представникам муніципального телеканалу вхід і висвітлення подій були дозволені. Рішення, які приймалися в той час, могли, як стверджували активісти, вплинути на думку виборців та їх позначки в бюлетенях. Проте ознайомитися з ходом засідань запоріжцям не дали. Активісти, які навіть зверталися за захистом своїх інтересів вище, звинувачували в такому розвитку подій особисто градоначальника Володимира Буряка.

Другою подією в ешелоні проявів негативного ставлення окремих запоріжців до обрання Володимира Буряка стала систематична неявка депутатів місцевої ради на сесії міської ради. Вийшла анекдотична ситуація: жуналісти отримали-таки доступ в зал засідань, але от самі засідання провести не виходило. Про справжні причини такого явища говорити поки рано (хоча б тому, що достовірні відомості з цього приводу просто відсутні у відкритому доступі), але одна сторона стверджує, що мер вирішив узурпувати владу в місті, а друга у відповідь заявляє, що таким чином він прагне не допустити воцаріння в Запоріжжі кланів. Істину шукати доведеться, мабуть, самим городянам.

Без вини винуваті?

Третьою подією, яка сколихнула жителів міста в кінці серпня, стали обшуки, які були проведені в будівлі мерії, окремих адміністраціях та деяких закладах міста. Деякий час по тому після них Володимир Буряк виступив із заявою, в якій повідомив, що владу в місті він не віддасть.

Як будуть розвиватися події навколо міської ради, її депутатів і самого мера, покаже тільки час. Однак у запоріжців теж є деякі потреби, задовольняти які – прямий обов’язок цих чиновників. Так, наприклад, неясно, які перспективи знову знайти дах над головою у погорільців з будинку по вулиці Медведєва (на даний момент там відсутні централізоване газопостачання та електрика – тобто зимувати в такому будинку просто неможливо). Ворох інших проблем, в тому числі пов’язаних зі станом інфраструктури, теж наростає, як снігова куля. Було б добре для градоначальника зайнятися їх вирішенням, а не перетягуванням каната.