Понеділок, 27 Червня, 2022

Як взаємодіє з громадами Запорізької області Президент України

Володимир Зеленський прийшов до влади в якості кандидата медійного, вихідця з простого народу, такого, якого знають буквально в кожному будинку – завдяки телебаченню і особливо популярним у нас гумористичним шоу. Далі на zaporizhzhia-yes.

Громада і президент: де точки дотику?

Так уже склалося, що спілкування територіальних громад з президентом на даний момент не було особливо активним. Єдиним винятком був, ясна річ, передвиборний період. Однак за кадровими змінами в Запорізькій області Володимир Зеленський уважно стежить. Так, наприклад, такі висновки можна зробити, якщо уважно вивчити кадрові ротації в районах Запорізької області.

По-перше, відразу кілька районів після указу президента Володимира Зеленського позбулися своїх голів. Причому деякі чиновники займали головні крісла районів протягом багатьох років і були шановані жителями. Так, залишилися без «старих кадрів», серед інших, Василівський і Оріхівський райони. Вони, нагадаємо, не просто достатньо великі за розміром, але і знаходяться недалеко від обласного центру. Також нового голову району отримали і жителі Гуляйпільщини. Примітно, що людиною, якій Володимир Зеленський довірив керувати, стала представниця прекрасної половини людства – Людмила Гончар.

Не минули кадрові ротації і перестановки і людини, яка очолювала Приазовську райдержадміністрацію. Примітно, що до цього чиновник вже міняв місце роботи (переводився з іншого району Запорізької області).

Таким чином, бачимо, що незважаючи на те, що поїздки першої особи держави в нашу область не такі часті, він тримає під контролем політику, що проводиться тут, в тому числі і від його імені, оскільки логічно було б припустити, що ті, кого призначає на високу посаду розчерком пера президент, є провідником його думки для жителів того чи іншого району.

Чекаємо мостів

Як відомо, Запорізька область разом з іншими областями південно-східного регіону стала своєрідною електоральною базою в той час, коли Володимир Зеленський балотувався на пост президента України. Тому, без сумніву, саме до нього і його діяльності спрямовані критичні погляди запоріжців і жителів області. Адже не секрет, що процеси, що відбуваються в державі, далекі від ідеальних. Крім того, та медійність і бажання відкритої, вільної і доступної комунікації президента зі своїми виборцями, з якими Володимир Зеленський починав свій шлях у великій політиці, зараз напевно знизили б «градус напруги», який панує в українському суспільстві. Чи то пандемія у цьому винна, чи то недостатній розвиток економіки країни, чи то якісь зовнішні, треті причини, але в відкритих джерелах запоріжці все частіше скаржаться на відсутність комунікації між ними і обраною ними владою.

Хоча справедливим буде сказати, що для жителів обласного центру Володимир Зеленський постарався куди більше, ніж для жителів області. Так, ведуться активні роботи на одному з ключових проектів «Великого будівництва» – запорізьких мостах через Дніпро. Будемо сподіватися, що незабаром можна буде починати рух по черговій відкритій президентом ділянці.