Вівторок, 24 Травня, 2022

Мер Запоріжжя Володимир Буряк зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Узбекистан в Україні

Володимир Буряк розглянув можливість співпраці з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Узбекистан в Україні паном Алішером Курмановим між Запоріжжям та Узбекистаном.  На сьогодні є всі можливості для спільної реалізації проектів у різних сферах економіки.  Головне для початку визначити ті напрямки в яких можна досягти успішних результатів, пише zaporizhzhia-yes.com.ua.

Мер Запоріжжя розповів Послу про головні напрямки господарювання міста та тенденції розвитку нових економічних напрямів в Запоріжжі, а так само про результати реалізації міських програм в різних сферах.  Зокрема було відзначено розвиток Міжнародного аеропорту «Запоріжжя», міський голова згадав про програму оновлення міського комунального транспорту.  Ввів в курс впровадження програми «Безпечне місто».  Звичайно ж не обійшлося без обговорення міської програми по боротьбі з КОВІДОМ і підтримки міського охорони здоров’я.  Володимир Буряк зазначив:

«… Ми завжди зацікавлені у співпраці, адже у кожної країни є свій цікавий досвід в різних сферах. Зрозуміло, бажано, щоб така співпраця перетворювалося в конкретні проекти. Упевнений, що велику роль в такій співпраці може зіграти торгово-промислова палата. »

Посол Узбекистану був вдячний за зустріч і обговорення важливих для обох сторін питання.  Алішер Курманов поділився розвитком Узбекистану сьогодні.  Також Посол Узбекистану сказав:

«… Переконався під час сьогоднішньої зустрічі в тому, що ви залишилися справжнім господарем, а не перетворилися на політика. На мою думку, коли людина на такій посаді перетворюється виключно в політика – це не завжди добре. Переконаний, що наша співпраця має непогані можливості для того, щоб перейти в практичну площину. »

Було досягнуто домовленості про спільний початок роботи в декількох сферах життєдіяльності Запоріжжя з Узбекистаном.  З чого швидше за все почнеться співпраця, так це допомога запорізькому бізнесу, який дуже зацікавлений у співпраці з Узбекистаном. 

Про Узбекистан

Узбекистан знаходиться в Центральній Азії.  Ця країна межує з Казахстаном, Туркменістаном, Афганістаном, Таджикистаном і Киргизстаном.  В Узбекистану, як і Ліхтенштейну немає виходу до моря.  Для того щоб Узбекистану досягти океан, необхідно подолати шлях через два держави.  

Узбекистан сьогодні, це унітарна конституційна республіка, яка складається з 12 провінцій, автономної республіки й столиці. Глава держави — президент.  Вищим державним представницьким органом є Олій Мажліс Республіки Узбекистан, який здійснює законодавчу владу.

Сьогодні Узбекистан офіційно визнаний як демократична республіка, але до 2008 року неурядові організації визначали Узбекистан як «авторитарна держава з обмеженими громадянськими правами». 

Економіка країни перебуває в поступовому переході до ринкової економіки.  У 2017 році узбецька валюта стала повністю конвертованою згідно Ринковий ставок.  Узбекистан завжди вважався основним світовим постачальником бавовни.  Ще примітний Узбекистан тим, що має найбільшу у світі шахту з видобутку золота.