Понеділок, 27 Червня, 2022

Якщо завтра заборонять. Як зміниться голосування в Запорізькій області, якщо деякі партії зникнуть з бюлетенів

Лютий 2021 року ознаменувався низкою важливих політичних процесів, які, починаючись на локальному рівні, погрожували злитися і перейти на рівень національний. Мова йде про те, що саме в цей час до міської ради була подана підписана запоріжцями петиція з вимогою до місцевої влади заборонити деякі партії і блоки з тих, що формують, разом з іншими, зрозуміло, політичну карту Запорізької області. Далі на zaporizhzhia-yes.

Рекордний збір

Безумовно, мались на увазі «Партія Шарія» і «ОПЗЖ». Збір підписів городян за те, щоб обидві вони були заборонені, ініціював і провів «Національний корпус». Відзначимо, що необхідну кількість «електронних автографів» під петицією було зібрано за вельми короткий час. І документ відправився на розгляд місцевої влади.

Слід, однак, відзначити, що незалежно від того, яке рішення приймається в такому випадку владою, прямої дії воно все одно не має. Єдиний ефект, який може бути в результаті – це звернення до вищих органів з конкретними пропозиціями і проханнями.

Однак, припустимо, що ця місія увінчалася успіхом для підписантів і дві зазначених вище політичні сили дійсно заборонили. Як вплине це на внутрішню політику на території Запорізької області? Нагадаємо, що за підсумками місцевих виборів в 2020 Партія Шарія та ОПЗЖ отримали досить непоганий результат і впевнено провели в міські ради як обласного, так і районних центрів, значну кількість своїх депутатів. У прийнятті рішень з ними змушені рахуватися.

Нові пасьянси

Якщо уявити, що завтра всі вони виявляться «поза законом», політична карта регіону буде перекроєна повністю, особливо за рахунок електорату ОПЗЖ. Саме такі думки висловлюються у відкритих джерелах і соціальних мережах з цього приводу експертами. Адже не слід скидати з рахунків, що ці політсили мають настільки значну кількість прихильників, що не можуть просто зникнути в нікуди. Прямим доказом цих слів служить друга петиція, яка з’явилася буквально відразу ж після першої. Її текст, як і слід було очікувати, прямо протилежний, і підписанти вимагають від місцевої влади залишити Партію Шарія та ОПЗЖ в спокої, як мінімум до наступних виборів.

У загальному і цілому, політичному життю Запоріжжя пророкують строкатість і рух. У разі, якщо поставити галочку навпроти перерахованих партій буде неможливо, електорат просто перейде на сторону місцевих партій за типом проекту «Наш край» і схожих. Більш того, за інформацією з відкритих джерел, ніхто не може «зацементувати» політичний курс цих сил і гарантувати, що рано чи пізно до них не долучаться депутати, які залишилися в результаті розпуску інших партій, і ситуація не повториться заново. Яскравим тому прикладом можуть служити розпуск Партії Регіонів і Комуністичної партії України, а також Соціалістичної партії і СДПУ (о). Деякі з учасників цих політичних сил пішли на спокій, але інші в цей час активно підкорюють нові вершини політичного Олімпу, часом в складі абсолютно полярних їм раніше партій. Так що все тече, все змінюється.