Субота, 21 Травня, 2022

Валерій Баранов: історія успіху мера Бердянська

Світ змінюється. Це аксіома, яка зазвичай не вимагає доказів ні в одній з відомих людям областей знань. Точно так само відбувається і з політичною кар’єрою, з тими чи іншими перевагами, з напрямками в бізнесі і взагалі в усіх сферах людського життя. Далі на zaporizhzhia-yes.

Передумови до успіху

Герой сьогоднішньої публікації, звичайно ж, теж не уникнув таких змін. Але зумів не тільки встояти в турбулентності подій, а й багаторазово урізноманітнити свою кар’єру самими різними посадами, а також напрацювати собі імідж міцного господарника і вельми компетентної людини.

Валерій Баранов дебютував в політиці в якості комсомольського активіста, в той же час працюючи інженером на місцевому промисловому підприємстві. Кар’єра молодого фахівця йшла в гору, причому не тільки на виробничому фронті. Так і вийшло, що до моменту розпаду Радянського Союзу Валерій Баранов займав вельми значну посаду в тодішньому аналогу міської адміністрації.

Приблизно в роки розпаду всього і вся, коли в дефіциті виявилися найбільш звичні, здавалося б, продукти, він переформатує свою діяльність і починає цими самими продуктами торгувати. За кілька років, які пройшли для нього у плідній праці та постійному вдосконаленні своєї справи, Валерій Баранов приходить до думки про те, що його політична кар’єра мала б відновитися. Доцільний шлях до цього теж знаходиться порівняно швидко, і тому вже в кінці дев’яностих років минулого століття він стає градоначальником Бердянська.

Втім, до «вищої точки» його кар’єри ще дуже далеко, і тому після того, як досвід керівництва містом був придбаний, Валерій стає народним депутатом України, для чого йому доводиться змінити місце проживання. Як парламентарій Баранов займається важливими фінансовими питаннями і врешті-решт очолює бюджетний комітет. Погодьтеся, що це дуже запаморочлива і швидка кар’єра?

Наполеглива праця

Незвідані і несповідимі шляхи долі, цього разу в особі Олександра Турчинова, який призначив Валерія Баранова губернатором нашої області, повернули його до рідного запорізького краю.

Тут на нього чекало чергове затишшя, до кінця якого стало ясно, що Валерію Баранову ще є, чим і як послужити Бердянську. На місцевих виборах у 2020 році він здобув нелегку перемогу (виграв приблизно тисячу голосів у найближчого свого суперника) і в черговий, третій за рахунком раз, став градоначальником курортного Бердянська.

Самі бердянці в більшості своїй позитивно оцінюють роботу нового-старого мера. Адже він старається і вирішувати соціальні проблеми, і тримати в полі зору ситуацію з місцевим бізнесом, і працювати над привабливим іміджем Бердянська-курорту. Успішне виконання такого «завдання-максимум» гарантує йому спокійне перебування на своєму посту, а жителям – передбачуваність і повний штиль в місцевій політиці. Історія успіху цієї людини, якщо уважно придивитися до його біографії, полягає в умінні конвертувати знайомства і ідеї в власне просування, «тримати ніс за вітром» і бути чуйним до змін, вчасно реагувати на різноманітність зовнішніх обставин.