Субота, 21 Травня, 2022

Головні скандали чинного мера Запоріжжя

Градоначальник Запоріжжя протягом ось вже другого терміну Володимир Вікторович Буряк прийшов до влади в місті, позиціонуючи себе, як «міцного господарника». Далі на zaporizhzhia-yes.

Проблеми та проблемки

Однак у міста з багатотисячним населенням (обласний центр як-ніяк!) і серйозним промисловим потенціалом, чимало проблем. Безумовно, простих жителів міста хвилюють насамперед ті, з якими їм доводиться стикатися щодня. Деякі такі проблеми з часом наростають з ефектом «снігової кулі» і значно посилюються від бездіяльності і відсутності реакції міської влади. Відсутність нормального транспортного сполучення з віддаленими районами, небезпечне середовище в місцях відпочинку містян, занепад у сфері ЖКГ – ось далеко неповний перелік проблем, які хвилюють запоріжців.

Житловий провал

Що стосується господарської частини міста з досить-таки значною кількістю населення, то похвалитися запоріжцям, на жаль, поки особливо нічим. Зокрема, за час ще першої каденції Буряка у городян виникали деякі «гострі» питання з приводу якості функціонування житлово-комунального господарства. Так, жодна обслуговуюча компанія в Запоріжжі не пройшла цей п’ятирічний термін без скандалу за участю власного імені і звинувачень у невиконанні своїх обов’язків. Особливо багато нарікань споживачів викликали компанії «Запорожремсевіс» і «Мiсто для людей». Можливо, саме тому три будинки, що обрушилися або дали тріщини в нашому місті (в Дніпровському, Вознесенівському і Заводському районах) нікого не здивували. Крім того, реакція міської влади була досить стриманою і спокійною, всупереч очікуванням жителів аварійних будинків. Як-не-як, це стосується їхнього життя і здоров’я. Однак ні відселення зі старого та небезпечного житла, ні скільки-небудь «справний» ремонт, як видно, не світить запорожцям, які багато років не тільки справно оплачують послуги з утримання своїх будинків, а й платять немаленькі податки в міську казну (нагадаємо – після вступу в силу закону про децентралізацію значна частина податків залишається в тій громаді, в якій вони були сплачені.

Дихайте глибше!

Ще одним неприємним сюрпризом для Запоріжжя, його жителів і гостей став так званий «екоцид». Саме так з легкої руки одного із запорізьких екологічних активістів (дуже актуально в «металургійному» місті, до речі) стали називати практично повне і демонстративне ігнорування заводами потреб і прохань простих городян. Це проявлялося в тому, що щодня вже з самого раннього ранку повітря наповнювалося огидним «специфічним» запахом замість очікуваної свіжості. Тривало це близько трьох місяців і, що примітно, було цілком керованим явищем. Так, під час приїзду в Запоріжжя президента України Володимира Зеленського атмосфера в місті була найчистішою, і жоден натяк на неприємний запах не давав навіть запідозрити, що тут взагалі є якісь заводи. Мабуть, керівництво міста знайшло-таки потрібні слова і переконало промисловців. Віват! Однак запоріжцям прикро, що подібні технології унікального і дуже дієвого навіювання використовуються тільки від випадку до випадку, тоді, коли це потрібно міській владі для того, щоб не вдарити в бруд обличчям перед першими особами держави, а не тоді, коли це необхідно для здоров’я громадян . До речі, на думку окремо взятих запорізьких депутатів, мобільна еколабораторія – не така вже й необхідність в нашому місті і бюджет на її утримання – зайво витрачені гроші. Здається, що абсолютна більшість запоріжців не погодилися б з думкою цих окремо взятих депутатів.

Загадкові бочки

До речі, про екологію. Оскільки президент не може приїжджати в Запоріжжя щодня, а міська влада, мабуть, не дуже жорстко карає за порушення, то як раз минулого тижня в нашому місті став розгортатися черговий «біляекологічний» скандал. Кілька десятків мешканців Запоріжжя Лівого звернулися до медичних закладів зі скаргами на погане самопочуття, порушення свідомості, головний біль і скачки тиску. У цьому вони вважають винним якесь підприємство, яке знаходиться в межах міста Запоріжжя. Як стверджується, співробітники підприємства якраз в той самий день спалювали невідому суміш, завезену в бочках, а дим з території йшов на житлову забудову. У соціальних мережах запоріжці називають кілька версій події, і навіть підкріплюють свою думку фотографіями. Частіше за інших звучить згадка про підприємство під назвою «Кремнійполімер» як місце зберігання гіпохлориту і деяких інших хімікатів в бочках із закінченим терміном придатності, і до того ж неабияк проіржавілих. На момент підготовки і публікації матеріалу офіційної реакції немає.

Стоп, містяни!

Неможливо також оминути увагою і мережу міського транспорту. Так, як відомо, в нашому місті є кілька досить віддалених від центру районів. Перш за все, це правобережна частина міста і Хортицький район, а також – далекі мікрорайони Шевченківського: Військбуд, Зелений, Тепличний комбінат, Калантировка і так далі. Жителі всіх цих районів змушені радіти кожному транспортному засобу, що прийшов, будь то сучасний низькопідлоговий автобус або закопчена стара маршрутка, як тубільці бусикам. Просто тому, що після 20.00 виїхати куди-небудь з цих районів – величезна проблема, так само як і повернутися додому. Хоча міська влада стверджує, що на маршрутах знаходяться тільки перевірені перевізники, які мають належний автопарк для того, щоб працювати аж до 23.30. Хто кому бреше – городяни меру, мер городянам, перевізники градоначальнику або він їм – історія замовчує, але довгі черги на зупинках присутні. Ще один недавній скандал в запорізькому транспорті пов’язаний з тим, що маршрутка під керуванням водія, раніше викритого у вживанні заборонених засобів за кермом, врізалася в стовп з повним салоном пасажирів. На щастя, всі живі, хоч і багато травмованих. Так що там з повним викоріненням в славному обласному центрі такого явища, як маршрутки і переходом на екологічний і безпечний пасажирський транспорт?

Втім, справедливості заради, слід сказати, що зрушення в цьому напрямку вже є. Однак про них ми розповімо в наступній статті, де звернемо увагу на досягнення міста та міської влади за минулі шість років.