Середа, 25 Травня, 2022

Громадський бюджет Запоріжжя починає свою роботу

З 9 березня 2021 року в Запоріжжі починаються навчальні семінари-тренінги для авторів нових проектів, які будуть реалізовані за рахунок Громадського бюджету.  Семінари-тренінги потрібні як новачкам, так і тим, хто вже реалізовував проекти міського і районного масштабу.  Куратори Громадського бюджету розкажуть про зміни в положенні про «Громадський бюджет», так і поділяться знаннями та практичними навичками, які допоможуть при підготовці і реалізації проектів, пише zaporizhzhia-yes.com.ua.

Громадський бюджет в Запоріжжі проходить не перший рік.  І кожен новий сезон Громадського бюджету захоплює за собою велику кількість мешканців міста.  Про це говорять міські проекти та голосування мешканців запропоновані проекти.

Навіщо потрібен Громадський бюджет Запоріжжю?

З кожним роком Громадський бюджет відрізняється від попереднього і це чудово.  Такі зміни дають можливість гнучкості самої Громадської моделі управлінням розвитком Запоріжжя і його інфраструктури.  Підтверджує найголовніше, що на всіх етапах реалізації проектів громадськість повинна брати активну участь.

Автором проекту Громадського бюджету може стати будь-який житель Запоріжжя, не молодший 16 років. Свою ідею необхідно буде описати в проекті, аргументувати потрібність і отриманий результат, після реалізації проекту  та звичайно обґрунтувати необхідний бюджет. Після отримання допуску до голосування, настає заключна частина – жителі Запоріжжя визначають, які проекти є найбільш важливими для міста. Малі та середні проекти реалізуються в комунальних установах або на території комунальних установ, громадських місцях, а так само на прибудинкових територіях.

 Всі проекти які в цьому році будуть визначені переможцями будуть реалізовані в наступному році.  

Практика Громадського бюджету показує, що багато змін в міські нормативно-правові акти вносяться в період експертних консультацій і підготовки до реалізації проектів.

Що відбувається  від одного Громадської бюджету до наступного Громадської бюджету?

Після проведення Громадського бюджету в Запоріжжі представники міста відвідують Воркшопи присвячені розвитку Громадської моделі бюджету, де відбувається обмін досвіду проведення масштабних міських заходів.  Громадський бюджет підтримує Програму Європейського Союзу «Підтримка громадянського союзу суспільства в Україні».

Громадським бюджетом підтримується реалізація тільки тих проектів, які підтримують мешканці Запоріжжя за допомогою електронного голосування.  Обсяг бюджету визначають і затверджують депутати Запорізької міської ради.

Громадський бюджет об’єднує велику кількість мешканців міста, така взаємодія в реалізації місцевого самоврядування є відмінним результатом, який був досягнутий за весь час життя Незалежної України.

Такий підхід виявився одним з ефективних інструментів залучення жителів Запоріжжя до розподілу бюджетних коштів міста.  Неймовірно піднімає активність городжан до різних напрямків розвитку: освіта, реабілітація, дозвілля, зовнішній вигляд міста, місто дітям, спорт, тощо.  Громадський бюджет допомагає уникнути соціальних конфліктів. 

Громадський бюджет в Громадському бюджеті для молоді

Так у 2020 році з метою розвитку громадських зв’язків та освіти молоді для вдосконалення діалогу між молоддю, викладачами, батьками та адміністрацією навчальних закладів, а так само між батьками та місцевою владою, сприяння у вирішенні важливих соціальних питань.  Було проведено Громадський бюджет між учнями 7-11 класів, його так і назвали – «Шкільний громадський бюджет міста Запоріжжя».  Проекти, які пропонували учні, призначені були для розвитку шкільної громади, покращення навчального закладу і пришкільній території.  За різними тематичними сферами пропонувалися інноваційні рішення.  «Шкільний громадський бюджет міста Запоріжжя» було реалізовано у рамках частини виділених коштів на освіту Запоріжжя і ділився рівними частинами між переможцями шкіл.  Таким чином, були порушені питання, які потрібно було вирішувати зараз.  І ці питання об’єднали частину цільової групи городян, яких дуже цікавить освіта підростаючого покоління, а головне – звернути увагу на ці питання фахівців та чиновників, від яких багато чого залежить у сприянні та допомоги у вирішенні поставлених цілей перед освітою батьками і старшокласниками.  Це міське масштабний захід створило додаткові умови для вирішення питань якості навчання у неформальній освіті.  З’єдналася шкільна громадськість і адміністрація закладів у пошуках і пропозиціях самих передових рішень нагальних проблем.

Як буде розвиватися Громадський бюджет Запоріжжя далі ?

 Зараз Громадський бюджет Запоріжжя підходить до нового етапу розвитку. Скоро настане новий етап розвитку Громадського бюджету, коли на обласному рівні жителі Запорізької області будуть ініціювати проекти обласного та регіонального значення.  Це дасть можливість почути проблеми ще більшого кола активних громадян.

Добре б було, що-б Громадські бюджети Запорізької області могли проводити аналіз ефективності міських органів влади різних міст в реалізації своїх проектів.

Ну а зараз вже ставати звичайним явищем для міста, коли місцева влада і громадськість Запоріжжя під ефективним контролем комісії Громадської бюджету досить швидко реалізує необхідні місту малі, середні та великі проекти.  Великим і потрібним придбанням для городян Запоріжжя можна  вважати комунікативний майданчик для обговорення і доопрацювання проектів і нормативних документів для них.

 Практично «закриті» найнеобхідніші капітальні та поточні ремонти адміністративних будівель і бюджетних установ.  Настає етап інноваційного підходу і виконання сучасних вимог до інфраструктури міста.  Робіт з розвитку та благоустрою Запоріжжя безумовно багато.  Але вирішуючи поставлені завдання впевненого і щороку, місто через деякий час вийде на рівень розвитку мегаполісів західних країн, тільки робити цю роботу потрібно всім разом.  У Громадській бюджеті повинен брати участь кожен житель Запоріжжя.