Середа, 22 Червня, 2022

Вибір сонячного кабелю: думка експерта

Популярність використання сонячної енергії зростає рік у рік. Багато мешканців приватних будинків, власники ферм та інших сільськогосподарських підприємств, а також АЗС, кафе та магазини ставлять на даху сонячні панелі.

Щоб система функціонувала правильно та повноцінно використовувала свою потужність, потрібно знати, як вибрати кабель для сонячних панелей.

Вибір електроматеріалу відбувається відразу за декількома критеріями. Експерти розповідають, який кабель допоможе мінімізувати втрати електрики, максимально скоротить опір і не буде схильний до несприятливих зовнішніх впливів.

За якими критеріями вибирають кабель для сонячної панелі

Кабель використовується для підключення панелі до контролера. Є чотири основні критерії, які експерти називають ключовими.

Перетин

Цей параметр завжди вказується на упаковці кабелю, і на ньому самому. Під перетином варто розуміти діаметр поперечного зрізу жили, яка проводить струм. Без оболонки.

Прийнято вважати, що чим більший переріз, тим менше втрат електроенергії, але цей показник впливає на ціну провідника, тому не завжди доцільно купувати дорогий, «товстий» кабель. У деяких випадках заощадженої енергії мало, і вона не окупає надто високу вартість кабелю. Вважається, що з домашніх сонячних панелей оптимальний показник перерізу 4–6 мм2.

Довжина

Впливає на опір. Показник останнього не повинен перевищувати 2%, а у надто довгого кабелю він вищий. Але вирішити проблему дуже великої довжини, якщо немає можливості її скоротити, можна збільшенням перерізу кабелю. Тобто, якщо необхідно монтувати кабель довжиною 80 м, то для 30-кіловатної станції краще брати кабель з перетином 16 мм, який дорожчий за кабель з перетином 10 мм. У разі великої відстані від панелі до контролера такі витрати цілком виправдані.

Матеріал виготовлення жили

Вона має бути тільки мідною. Деякі виробники зниження собівартості можуть додавати в мідь інші метали. Якщо піднести до такої неякісної жили магніт, вона на нього реагує у той час, як мідна жила – ні.

Ізоляція

Вона повинна надійно захищати від перепадів температури, впливу сонячних променів, вологи та механічного впливу, наприклад, при сильному вітрі.

Такими є основні критерії вибору кабелю. За додатковою інформацією можна звернутися до експертів https://cms.ua/ru/, де завжди проконсультують і допоможуть зробити правильний вибір.

Не варто думати, що сонячний кабель – це просто дріт, яким йде струм. Це важлива складова частина сонячної станції, яку не можна залишати без уваги!