П’ятниця, 20 Травня, 2022

Як вибори вплинули на розвиток міста

Не секрет, що весело живуть зазвичай не тільки студенти від сесії до сесії, а й люди, які займають різноманітні виборні посади. І тільки напередодні майбутнього масового походу на виборчі дільниці весело починають жити самі виборці (і то не всі і не завжди), а депутати, градоначальники і інші, інші, починають активно працювати. Так активно, що іноді навіть народжується страшне, хоча і цілком логічне припущення – а чи не пов’язана така приголомшлива активність з майбутніми виборами? Здогад, як правило, підтверджується тим, що відразу після того, як результати народного волевиявлення оголошуються, підвищена і дуже неспецифічна активність окремих політиків сходить нанівець і наступна п’ятирічка походить як не можна більш спокійно. Прямо тиша і спокій.

Запоріжжя може похвалитися тим, що вже протягом багатьох років ніяк не вибивається із цього загальноукраїнського тренда. Так вже вийшло, що найбільш «гучні» відкриття, старти, початки і будівництва у нас так чи інакше тісно пов’язані з виборами. Як і все політичне життя, власне. Далі на zaporizhzhia-yes.

Гучна перемога …

Всім запоріжцям відомо, що на виборах, які відбулися восени минулого (2020) року, другу каденцію в кріслі градоначальника отримав Володимир Вікторович Буряк. Не можна сказати, що це був абсолютно непередбачуваний і непрогнозований результат, адже потужне лобі (серед запоріжців) Володимира Вікторовича і його якісно побудована виборча кампанія на чолі власної партії «Єднання» (яку навіть вдалося завести в обласну раду з пристойною кількістю мандатів) не могли не позначитися на результаті. Тому передбачуваною лінією поведінки нового-старого мера стало подальше ігнорування екологічних проблем міста Запоріжжя (що не дивно, адже в першу каденцію увагу на стан повітря можновладці звертали рідко), продовження початих раніше муніципальних програм (наприклад пов’язаних з розвитком мережі міського електротранспорту), подальший занепад деяких елементів інтер’єру та інфраструктури Запоріжжя (одна розбита плитка на головній площі міста та області чого варта!).

… Та її наслідки

А ось що виявилося цілковитою несподіванкою, як для простих городян, так і для самого градоначальника, так це своєрідний «бунт» запорізьких депутатів, в результаті якого влада, до цього практично повністю зосереджена в руках Володимира Буряка, трохи звідти не вислизнула. Крім того, депутати послідовно проігнорували кілька сесій (тобто вони не змогли відбутися з банальної причини відсутності людей) і це ледь не позначилося найбільш несприятливим чином на багатьох важливих речах (серед яких – виділення допомоги постраждалим від пожежі в багатоквартирному будинку по вулиці Медведєва, або підготовка міста до зими).

Таким чином, розвиток (та й просто виживання міста з відносно збереженою інфраструктурою) опинився під загрозою через «бої» у вищих ешелонах місцевої влади. Але запоріжцям набагато важливіше тепло у власних квартирах і якісна підготовка до нового навчального року приміщень комунальних шкіл, ніж прізвище градоначальника або його секретарів. Тому було б непогано цей крен в безвладдя зупинити і почати працювати на благо рідного міста.