Понеділок, 27 Червня, 2022

Чи є запоріжцям, з кого вибирати?

Як то кажуть, про смаки не сперечаються. Однак саме політичні уподобання, тобто пристрасті, часто стають своєрідним пропуском в ту чи іншу співтовариство. І стверджувати, що в сучасній політизованій Україні електоральні уподобання не впливають на інші сфери життя, безглуздо – адже це неправда.

Що ж стосується Запоріжжя, то воно демонструє ту ж саму картину, але в мініатюрі. Політичне «забарвлення» стає причиною палких передвиборних (і післявиборчих теж) баталій в будь-якому місці – від черги до лікаря в поліклініці або салону комунального автотранспорту, до коментарів під постами в місцевих групах соцмереж. Далі на zaporizhzhia-yes.

Як голосуємо – так і живемо

Так чи інакше, за результатами виборів осені 2020 року в місті сформувалися дві групи людей – тих, хто переобраному градоначальнику Володимиру Вікторовичу Буряку співчуває і зовсім не проти бачити його своїм мером знову, і тих, кому такий вибір більшості запоріжців не до душі. Слід зазначити також, що вираз «більшості запоріжців» в даному випадку далеко не фігуральний – адже Володимир Буряк став одним з небагатьох градоначальників, які перемогли вже в першому турі з абсолютною більшістю голосів.

Безумовно, запорізьке політичне життя початку і середини 2021 року важко назвати спокійним і розміреним. Тут вам і страйки депутатів, і зірвані засідання міської ради, і викривальні скандали, і обшуки, і звинувачення суперників в неохайності і розтратах – словом, є де розгулятися сценаристам для батальних кінокартин.

Опоненти і конкуренти

Однак у опонентів Володимира Буряка теж не все так гладко, і виступити єдиним фронтом поки не виходить. Перш за все, багато запоріжців побоюються спроби повернення в кандидати на головне крісло міста представників імперії Володимира Кальцева і його компанії «Олександр» (нагадаємо – до цього моменту цей кандидат кілька разів поспіль брав участь у виборах міського голови, але жодного разу не зумів перемогти. Багато жителів міста, навіть перш лояльні до нього, стали гірше ставитися до перспективи бачити його градоначальником після того, як підприємство Кальцева вирубало дерева в парку Яланського для будівництва торгового центру – незважаючи на активний опір громадськості і судові позови).

Що стосується ще одного дуже близького в минулому до крісла мера кандидата – Петра Сабашука – то його повернення в політику теж очікувати поки не доводиться. Адже компанія «Світанок», яка зводила житлові будинки для запоріжців, скомпроментувала себе неможливістю добудувати і ввести в експлуатацію деякі будинки, за які власники вже заплатили гроші. У всякому разі, саме така інформація з’явилася навесні і влітку 2021 року в відкритому доступі. Тобто час для політичного реваншу, м’яко кажучи, невдалий.

Молодші політичні сил Запоріжжя теж не демонструють тенденції до стрімкої консолідації та зростання рейтингу, які дозволили б взяти владу в місті в свої руки. Кожна з цих політсил має своїх відданих шанувальників, однак «критичної маси» для голосування не набирає жодна.