Вівторок, 28 Червня, 2022

Зійшлися два заводи. Чому “запоріжсталівський” кандидат переміг “Моторівського”, і що тепер буде

Запоріжжя – не тільки обласний центр, а й індустріальне місто, в якому сконцентровано потужний промисловий пул нашої країни. Незважаючи на те, що в останнє десятиліття кількість промпідприємств, що діють на території нашого міста, суттєво зменшилася, в Запоріжжі ще вистачає гігантів виробництва, пише zaporizhzhia-yes.com.ua.

Заводські кадри

Природно, що вихідці з цих заводів грають не останню скрипку в житті міста і його населення. Крім того, власники цих підприємств за допомогою «своїх» людей в адміністрації міста намагаються зробити умови ведення бізнесу максимально лояльними до себе і зручними для себе (що, звичайно, цілком природно). Тому конкуренція за те, чий «представник» займе те чи інше крісло в Запоріжжі, розгорається часом не на жарт.

На виборах міського голови в 2020 році більшість голосів отримав діючий градоначальник Володимир Буряк, якого пов’язують з комбінатом «Запоріжсталь», звідки він прийшов в крісло мера кілька років тому. Там він займав посаду головного інженера і в політиці позиціонував себе як міцний господарник, здатний навести порядок у комунальній (перш за все) сфері Запоріжжя. Втім, за п’ятирічну каденцію ніяких серйозних зрушень в бік поліпшення в ситуації зі станом житлового фонду Запоріжжя так і не відбулося. Кілька будинків (зокрема, по проспекту Соборному в районі порту, по бульвару Шевченка в районі Набережної і в Заводському районі Запоріжжя навіть стали просідати, даючи тріщини вздовж стін). Також не були вирішені проблеми з транспортом (вельми актуальні для жителів спальних районів Запоріжжя), незважаючи на кілька цілком чітких спроб вирішити їх за допомогою придбання комунального транспорту.

За даними екзит-полів і попередніх соціологічних опитувань, друге місце дісталося представникові провладної партії «Слуга народу» і її представнику – Віталію Тишечко. Примітно при цьому те, що раніше в «великій політиці запорізького розливу» цей кандидат помічений не був і скромно очолював страхову компанію, яка входить в орбіту впливу іншого промислового гіганта нашого міста – авіабудівного підприємства «Мотор-Січ». Тобто, висловлюючись фігурально, в бою за крісло мера Запоріжжя зійшлися представники «Запоріжсталі» (нехай і в минулому), і «Мотор-Січі». І перемогла все ж «Запоріжсталь».

Що буде далі?

Добре це чи погано для міста – покаже час. Однак відомо, що Володимир Буряк переміг свого суперника з кратним перевищенням голосів на свою користь. Крім того, в обласну та міську ради потрапила значна кількість народних обранців від політсили Володимира Буряка «Єднання». Це, безумовно, вплине на прийняття важливих рішень, в тому числі щодо розподілу коштів.

Відомо, що в даний момент «Мотор-Січ» переживає не найкращі часи. Існують проблеми з акціями цієї компанії, проданими Китаю, а також недавно стало відомо про те, що працівники заводу виявилися замішаними в підпільному продажы авіаційного двигуна. Будемо сподіватися, що підприємство зможе гідно вирішити ці ситуації і скласти конкуренцію іншим політичним силам в Запоріжжі.