Вівторок, 28 Червня, 2022

Буряк форевер? Як і чому переобрали мера

Головною інтригою місцевих виборів, безумовно, було те, хто ж з кандидатів займе крісло міського голови. У Запоріжжі за головне крісло міста боролися як широко розкручені, «медійні» кандидати, відомі жителям з минулих виборів і громадського життя міста, так і «нові обличчя», раніше невідомі і непримітні, а то і зовсім представники новостворених місцевих партій, пише “zaporizhzhia-yes.com.ua“.

Старий друг краще нових двох

Як і слід було очікувати, багато хто з них не дістався навіть до передбачуваного другого туру виборів мера, залишившись лише прізвищами в бюлетенях туру першого. А ось чинний градоначальник 800-тисячного Запоріжжя показав досить непоганий результат, фактично завершивши боротьбу за крісло в першому турі, і виграв вибори. Більш того, міст з такими результатами народного волевиявлення в країні не так вже й багато. Так як вийшло так, що вибори другу каденцію поспіль виграє одна і та ж людина?

По-перше, Володимир Буряк прийшов в крісло мера обласного центру з посади головного інженера Запоріжсталі, одного з промислових підприємств Ріната Ахметова. Спочатку він позиціонував себе як «міцного господарника», а багато його агітаторів навіть бачили в ньому своєрідну «реінкарнацію» колишнього, нині покійного, мера Поляка, який втілив в життя безліч нехай і неоднозначних, але гучних реформ в Запоріжжі, особливо по частині зовнішнього вигляду міста, і заслужив схвалення багатьох городян.

Проте час показав, що «господарювання» в місті особливо вперед не просунулося. Навіть навпаки – комунальне господарство знаходиться здебільшого в занепаді. Переважно це стосується житлового фонду (про декілька гучних скандалів з будинками запорожців, що буквально розсипаються, ми вже писали раніше). Разом з тим, «медійність» кандидата дозволила йому широко розпіарити інші запорізькі новинки: реконструйований Правобережний пляж, кілька відбудованих сімейних амбулаторій в спальних районах, проект реконструкції площі Фестивальної. Навіть передвиборча кампанія Володимира Буряка була багато в чому побудована на повторенні цих доблестей (пам’ятаєте плакати «Продовжимо розпочате»?) і замовчуванні проблем міста.

Не тільки «позитив»

А проблем, до речі, вистачає. І вельми серйозних притому. По-перше, Запоріжжя разом з областю бадьоро рухаються в бік червоної епідеміологічної зони, що само по собі неприємно, Крім власне «коронавірусних» проблем це несе масу неприємностей для городян: дистанційне навчання для учнів 5-11 класів, чим вкрай незадоволені їх батьки, обмеження в роботі розважальної сфери, величезні проблеми з транспортом для жителів спальних районів. Крім того, незважаючи на потужну інформаційну кампанію від МОЗ з приводу вакцинації від грипу в цьому році, в місті істотно сутужно з вакцинами.

Перемога Буряка вже в першому турі виборів з величезним відривом від найближчого конкурента була стовідсотково прогнозованою, але, з огляду на доступність медіаресурсів і впливу на деякі групи виборців, цілком логічна. Як і те, що велика частина запорізьких виборців діє за принципом «як би не було гірше». Запасаємося оптимізмом на найближчу п’ятирічку.