Неділя, 22 Травня, 2022

У Запорізькій області мерія вміє витрачати мільйони, проте не на важливі справи

Щоб не бути голослівними, Бердянська міська рада за інформаційні матеріали про свою діяльність заплатила місцевій газеті «Південна зоря» 148 500 гривень. За ці гроші видання має розміщувати матеріали з діяльності органів виконавчої влади та регуляторних актів протягом 2020 року. Одним словом, редакція видання має висвітлювати результати діяльності Бердянської мерії. Як ви вже здогадалися, гроші чиновники візьмуть з місцевого бюджету. Деталі на “zaporizhzhia-yes.com.ua“.

Найпростіше – закрити все!

Здавалося б, саме час замислитись про економію, адже у 2019 році бюджет міста не дотягнув півтори сотні тисяч гривень до мільярда. А у 2020 році «дірка» у бюджеті стала явною – лише 690 мільйонів гривень. Втім, невиправданими розтратами може «похвалитись» і Запорізька обласна державна адміністрація, яка на замовлення квітів викинула 100 тисяч гривень. А бюджет Запорізької області вдвічі менший з попереднім роком – всього лише 4 мільярди 343 мільйонів гривень.

Це при тому, що в хиткому положенні наразі знаходиться Запорізька бібліотека для юнацтва. Її – в цілях економії, зрозуміло – хочуть об’єднати із Запорізькою обласною науковою бібліотекою. На підтримку бібліотеки приєдналися відомі українці, серед яких – письменник Сергій Жадан та брати-видавці Віталій і Дмитро Капранови.

Крім того, опечатати можуть Запорізький обласний краєзнавчий музей, причина полягає у порушенні пожежної безпеки. Щоб привести в лад згідно з пожежною безпекою потрібно чотири мільйони гривень. Втім, як ви зрозуміли, таких грошей в бюджеті немає.

Ще одне рішення, яке сколихнуло всіх мешканців Запорізької області – масове закриття протитуберкульозних амбулаторій. З 1 квітня 2020 року в Запоріжжі закриються три з чотирьох нині чинних закладів. Відповідне рішення, в рамках реалізації медичної реформи, прийняла Запорізька обласна рада. Через два місяці повністю припинять роботу Шевченківська, Вознесенівська та Олександрівська протитуберкульозні амбулаторії. Співробітників цих медустанов уже попередили про масове скорочення. Воно торкнеться близько 80% персоналу – близько 120 осіб.

Економити вміють на всьому важливому

Однак, «переплюнув» усіх перший заступник ОДА Іван Федоров. Його послання стосувалось бюджетників, а саме необхідності суворо економити на медсестрах та бібліотекарях. Сам Іван Федоров має мало причин скаржитися на безгрошів’я – з однієї його декларації в іншу «кочує» мільйон гривень готівкою. Сума з роками не зменшується і не збільшується.

Втім, «не пасе задніх» і Мелітополь. У місцевій мерії вирішили замовити квітів на 176 з лишком тисяч гривень – для всіляких нагороджень, покладань, а також проводів на пенсію (в декрет, відпустку, на підвищення). І це при тому, що бюджет Мелітополя на 2020-й рік в порівнянні з торішнім зменшений в півтора рази – з 1,4 мільярда гривень до 995 мільйонів гривень.

«Економісти» виявились і в Запорізькій мерії. Втім, заощадження пов’язані не з чиновницьким апаратом, а з електоратом. Бюджет Запоріжжя на 2020 рік зменшився (у порівнянні з 2019-м) на мільярд гривень.

Заощадили:

  • на підтримці української мови. На поточний рік чиновники виділять 233 тисячі гривень. Це майже вдвічі менше витраченого на «українізацію» у 2019-му. Тоді на підтримку і розвиток державної мови влада не пошкодувала 427 тис. гривень;
  • на реконструкцію ботанічного саду, розташованого в Шевченківському районі. Облаштування теплиць може припинитися через брак грошей.