Вівторок, 28 Червня, 2022

Передвиборча хвиля. На які нагальні питання запоріжців має дати відповідь чинний мер міста?

Всю країну в жовтні чекає чергова серія багатосерійного блокбастера під назвою «Вибори». Як відомо, ще жодного разу в історії незалежної України не було так, щоб вибори будь-якого рівня і ступеня значимості проходили спокійно, буденно і розмірено, а не перетворювалися на суцільний цирк, очорнення конкурентів і обілення себе, улюблених. По всьому очевидно, що ця чаша не мине і жителів славного міста Запоріжжя, де за крісло градоначальника битимуться діючий мер Володимир Буряк – виходець з металургійної середовища, і з півдесятка конкурентів від різних політичних сил і партій, пише zaporizhzhia-yes.com.ua.

Рейтинг – наше все

Судячи з того, що ще з початку червня в соцмережах масово публікуються різноманітні рейтинги кандидатів і проводяться опитування в стилі «За кого б ви проголосували, якби вибори відбулися цієї неділі?», передвиборна кампанія стартувала задовго до офіційного її початку. В принципі, жителям міста в цей час варто очікувати різноманітних приємностей і корисностей від запорізького керівництва, яке в звичайний «міжвиборчий» час не особливо звертає увагу на потреби простих городян, тому цей факт швидше обрадував, ніж засмутив жителів Запоріжжя.

Так, наприклад, після поста в Фейсбуці про те, то відкритий з помпою і пишністю Правобережний пляж насправді не має можливості приймати на відпочинок людей з обмеженими фізичними можливостями (в даному випадку – тих, хто пересувається на візку), незважаючи на наявність спеціального підйомника, пішли кадрові висновки і звільнення. Причому цей недешевий механізм був навіть показово випробуваний представниками міської естеблішменту в момент урочистого відкриття оновленого пляжу. Однак для звичайних відвідувачів ліфт не працював.

Також показовим є той факт, що в місті стали активніше боротися з напівзаконними «наливайками», які працюють переважно в нічний час (Хортицький район) та почали активніше міняти старий, зношений асфальт на популярних пішохідних зонах (Вознесенівський район).

Не тільки про хороше

2

Однак повний список претензій і питань запорожців до міського голови явно не вичерпується рівним асфальтом і новими пляжами. Багатьом цікаво, чому, незважаючи на березневу трагедію в найбільшому і найпопулярнішому міському парку (коли впала дерев’яна статуя та призвела до смерті дитини) тривають падіння об’єктів міської інфраструктури? Так, наприклад, в середині липня на шестирічну дитину на території Центрального міського пляжу обвалився прогнилий біля основи металевий грибок. Або, скажімо, з якої причини все та ж «Дубовка», що стала відомою на всю країну, мало не стала місцем ще однієї значної трагедії, адже 19 липня тут впали наповнені відвідувачами «Веселі гірки».

На даний момент ці «незручні» питання ніяк не освітлені в виступах перших осіб міста, як представників чинної влади, так і від опозиції. А між тим, таких і подібних до них «незручних» тем напевно чимало накопичилося у жителів кожного району Запоріжжя.