Вівторок, 28 Червня, 2022

Рада да… Єднання. З ким доведеться домовлятися представникам президентської партії всю нову каденцію в запорізькій міськраді

Вибори в Запоріжжі відбулися. Незважаючи на явні проблеми з явкою, системні недоліки в організації роботи виборчих дільниць, а також масові виклики поліції на ділянки для фіксації порушень виборчого законодавства (а таких було, до речі, ні багато, ні мало, а 87 штук по області) народне волевиявлення визнано таким, що відбулося, пише zaporizhzhia-yes.com.ua.

Окремо слід сказати про те, що не все пройшло гладко і з президентським опитуванням, ініційованим Володимиром Зеленським та проведеним силами волонтерів. У Запоріжжі і області цей захід не отримав великий підтримки активних громадян, та й самі бенефіціари, як бачимо, не особливо завзято взялися за його проведення. Так, були відзначені факти виклику поліції для припинення незаконних (як здавалося тим, хто звертався в правоохоронні органи) дій волонтерів. До речі, самі волонтери теж залишилися незадоволені, тому що деяким з них не заплатили за участь в проекті (такі пости з’явилися в запорізьких групах в Фейсбуці відразу після виборів). Загалом, тихими і мирними ці вибори вже точно не можна було назвати. І все ж вони закінчилися.

Обласна рада

Якщо вірити попереднім результатам, оприлюдненим у відкритих джерелах, то в Запорізьку обласну раду проходять цілих сім партій. Так, крісла займуть представники «Опозиційною платформи – За життя» (їм дісталося трохи більше 23 відсотків голосів виборців), «Слуги народу» (вони отримали близько 18 відсотків народних симпатій), партії міського голови Запоріжжя Володимира Буряка «Єднання» (вони фінішували з результатом 8 відсотків), «Опозиційного блоку» (трохи більше 7 відсотків голосів тих, хто прийшов на вибори), партії «За майбутнє» (близько 7 відсотків). Замикає цей перелік партія «Батьківщина», набравши трохи більше 5 відсотків. Слід зазначити, що деякі місцеві, регіональні проекти (наприклад, «Наш край» або «Нова політика», а також всеукраїнські об’єднання на кшталт «Партії Шарія» або партії «Порядок» не змогли подолати прохідний бар’єр).

Міська рада

Ось як виглядає картина потрапляння до міської ради Запоріжжя. Тут різноманітність побільше, однак складений цей рейтинг був до повного підрахунку голосів та оголошення офіційних результатів виборів, тому ситуація може ще змінитися. Отже, до міськради Запоріжжя проходять: партія «Єднання» Володимира Буряка з досить значимим результатом – понад 20 відсотків. Слідом за ними, набираючи близько 17 відсотків, в міській раді розміститься «Опозиційна платформа – За життя». Результати «Слуги народу» по місту трохи скромніші, ніж по області – близько 15 відсотків голосів виборців. «Європейська солідарність» потрапляє в запорізьку міськраду завдяки набраним 13 відсоткам голосів. Місцевий політичний проект «Нова політика» отримав близько 7 відсотків голосів, «Партія Шарія» – близько 5 відсотків, а партія «Батьківщина» знаходиться на межі прохідного бар’єру з результатом 4,6 відсотків.

Як бачимо, для прийняття важливих рішень депутатам доведеться створювати між собою «блоки» і об’єднання. Не секрет, що дискусії в міській та обласній раді бувають дуже палкими, особливо, якщо вони стосуються фінансових питань. Побажаємо удачі народним обранцям і будемо сподіватися, що зробили правильний вибір.