Вівторок, 28 Червня, 2022

Нова когорта запорізьких кандидатів у парламент

Минулого разу ми разом з вами ознайомилися з ситуацією на 74 округу – це місто Запоріжжя, Комунарський та частина Олександрівського району. Наразі пильніше придивимося до заможних і амбітних висуванців від 75 округу – місто Запоріжжя, Дніпровський та Заводський райони. Усього від 75 виборчого округу балотувалося 13 кандидатів – персони впливові й досить різні. Більш детально читайте далі у матеріалі на zaporizhzhia-yes.com.ua.

Загальна характеристика кандидатів

Серед них: 5 чинних депутатів Запорізької обласної та міської рад, які йдуть від «Опозиційної платформи – За життя», ВО «Батьківщина», партії Порошенка «Європейська Солідарність», крім них в Раду пробиваються і власник мережі автозаправок ZOG, і тележурналістка від «ГОЛОСу» Вакарчука, і підприємець від партії Солонтая «Сила людей», і ексголова комітету люстрації Народної Ради Запоріжжя, який, до того ж, під час президентської кампанії очолював Зе!офіс у Запоріжжі. Крім того, ми виявили 2 технічних кандидата на окрузі.

Соціології за округом, на жаль, немає, однак непогані шанси на мав депутат-мільйонер Сергій Кальцев, адже балотується від «Опозиційної платформи», а в неї високий рівень підтримки у Запоріжжі, Роман Соха, бо йде від президентської партії, а вона б’є усі рейтинги електоральних симпатій та, ймовірно, Віталій Рябцев, бо зараз перебуває в центрі уваги усього міста, адже судиться з Володимиром Буряком й ініціює його відкликання з посади очільника міста, крім того, Рябцев балотується від партії Тимошенко. 

А тепер детально про наймаститіших кандидатів.

Сергій Кальцев

Депутат володіє (на праві спільної власності) 8 торговими марками та 8 патентами. З нерухомості має: недобудований дім, земельну ділянку, 2 квартири, 2 гаражі та 3 машиномісця. Декларує елітну італійську меблеву гарнітуру та солідні люстри від торгової марки DOTZAUER. Має MERCEDES-BENZS 500 2010 року випуску та LEXUS LS460L 2010 року випуску. Дружина володіє MERCEDES-BENZML 250 2013 року випуску.

Доходи: 97 146 гривень (ТОВ «Компанія «Александр») + 1 321 грн (проценти від вкладів) + 15 000 гривень (роялті) + 15 020 гривень (від відчуження цінних паперів та корпоративних прав). Кошти, розміщені на банківських рахунках складають – 133 151 гривня + 36 євро + 15 доларів. Ще 46 687 гривень + 1 261 долар + 855 євро декларує дружина. Крім того, депутат позичив гроші третім особам: 498 000 євро + 3 945 847 доларів.

В Раді планує покінчити з ксенофобією та радикалізмом, сприяти виконанню Мінських угод, створити муніципальну поліцію, а ще – налагодити торговельно-економічні зв’язки з Росією: ведення мораторію на порушення питань, що розколюють країну; припинення політики дискримінації, ксенофобії та радикалізму; виконання Мінських угод, надання Донбасу автономного статусу у складі України; забезпечення реального народовладдя через прийняття Закону «Про всеукраїнський та місцеві референдуми за народною ініціативою».

Законність обіцянок

Усі повинні бути рівними перед Законом; розширення повноважень місцевого самоврядування. Обласні та районні ради отримають можливість створювати виконавчі комітети, а люди – право на прямих виборах обрати керівників регіональної влади; створення муніципальної поліції з прямою виборністю її керівників; посилення кримінальної відповідальності за скоєння корупційних злочинів державними чиновниками.

Відновлення торговельно-економічних зв’язків з Росією та країнами СНД. Збереження землі у власності українських селян. Відкриття ринку с/г землі – виключно за результатами загальнонаціонального референдуму; боротьба з монополізмом, рейдерством та нечесною конкуренцією; зупинення деіндустріалізації, деградації та деінтелектуалізації країни. Зниження тарифів на газ для населення України; списання заборгованості населення за житлово-комунальні послуги та встановлення справедливих субсидій.

Забезпечення можливості навчатися рідною мовою; збереження та розвиток мережі шкіл, дошкільних та професійно – технічних закладів освіти; фінансування закладів професійно-технічної освіти з держбюджету; збільшення державного фінансування мережі пунктів медичної допомоги; відновлення доступної медичної допомоги за принципом «від села до столиці»; забезпечення невідкладної медичної допомоги; гідна зарплата, достойні умови праці – запорука повернення в Україну унікальних фахівців.

Ярослав Гришин

Готівкою має: 7 000 000 гривень, 50 000 доларів, 50 000 євро. У 2018 році, загалом, заробив понад 3 600 000 грн. З нерухомості має одну квартиру у Запоріжжі (належить Гришину), та ще 2 квартири в Запоріжжі (є співвласником) та гараж, придбаний за 40 690 гривень. Декларує 2 коштовні годинники: Breguet та Ulysse Nardin й автівку LAND ROVER DISCOVERY SPORT 2015 року випуску.

Обіцяє добудувати мости через Дніпро, берегти екологію, підтримувати ОСББ, запровадити системи електронного контролю за діями представників виконавчої влади на окрузі та ін. Для округу: Буде зроблено все, що від мене залежить для добудови мостів через Дніпро. Система електронного контролю за діями та бездіяльністю виконавчої влади в Дніпровському і Заводському районах міста Запоріжжя.

Контроль за збереженням зелених зон, їх розвиток і озеленення. Дотація і підтримка гурткам, спортивним секціям, студіям, які працюють з дітьми і не фінансуються з бюджету. Підтримка бібліотек, наповнення їх фонду сучасними, корисними книгами. Підтримка закладів освіти та охорони здоров’я – надання додаткового фінансування для їхнього розвитку. Постійна підтримка ОСББ, 100% виконання капітальних ремонтів багатоквартирних будинків, які заборгувала місцева влада. Чітка програма реконструкції 100% доріг округу на протязі 3 років.

Глобальні плани кандидата

Національний рівень: наповнення стратегії розвитку Запоріжжя проектами розвитку, залучення субвенцій для фінансування вартісних проектів, проект №1 – запорізькі мости. Введення спрощеного оподаткування – автоматична сплата 2 відсоткового податку з обігу і 10% при перерахуванні на картку для виплати зарплати,в результаті чого не потрібна бухгалтерія, звіти і контроль фіскалів. Проект сприяє значній детінізації економіки). Повна ліквідація податку на додану вартість.

Відновлення мораторію на зміну призначення рекреаційної землі, убезпечення парків і прибережних смуг від незаконної забудови на державному рівні. Доступне розмитнення автомобілів. Програма сприяння збільшення частки електротранспорту в якості комунального і державного, розвиток інфраструктури для велосипедів і електроавтомобілів. Скорочення чисельності податківців (за рахунок спрощення оподаткування і контролю за діяльністю підприємців) та штату місцевих державних адміністрацій.

Віталій Рябцев

Декларує депутат одну земельну ділянку та одну квартиру. Підприємницька діяльність принесла у 2018 році лише 5 025  гривень за 2018 рік, натомість, у 2017 році політик заробив значно більше – 247 359  гривень. Ще 20 000  гривень депутат отримав від оренди майна. Дружина на основному місці роботи у 2018 році заробила 17 175  гривень.

Згідно з програмою, обіцяє знизити комуналку,  відремонтувати старе житло на округу, посилити відповідальність за шкоду екології, сприяти розширенню джерел наповнення міських бюджетів та ін. Розробка програми реновації житла (розселення людей зі старого житла, ремонт аварійного житлового фонду). Зниження комунальних тарифів. Кримінальна відповідальність для тих хто продає або виробляє неякісну воду та їжу. До місцевих бюджетів – 100% коштів екологічного податку: 75% до сільських, селищних, міських бюджетів, 25%) в обласні бюджети.

Збільшення штрафів для підприємств і відповідальність посадових осіб за порушення природоохоронного законодавства, в тому числі за порушення/законодавства про охорону атмосферного повітря. Направлення частини коштів на створення програми з лікування та реабілітації постраждалих внаслідок негативного впливу навколишнього середовища в екологічно кризових регіонах.

Дмитро Сірий

Готівкою має 140 000 грн. У 2018 році отримав 90 000 грн. у якості подарунку. Згідно з е-декларацією, пан Дмитро ані квартири, ані роботи, ані автівки, ані землі у володінні не має. Все записане на рідних депутата. Вказує квартиру у Запоріжжі (належить батьку) і два авто: Mitsubishi Grandis та ЗАЗ 110217. Депутат ніде не працює, тож і зарплатню не отримує.

Загалом, обіцяє допомогти школам, впровадити регулярний екомоніторинг, створити програми з проведення капремонтів з фінансуванням, ну і добудувати мости та боротися з монополістами. Обладнання шкіл Дніпровського та Заводського районів, сучасними комп’ютерними класами, інтерактивними дошками, покращеною матеріальною базою. Підвищення заробітних плат вчителям. Реконструкція спортивних майданчиків та стадіонів. А також, забезпечення регулярного моніторингу екологічної ситуації. Аудит екологічних надходжень у Запоріжжя.

Збільшення штрафних санкцій за порушення законодавства у сфері охорони екології. Закріплення на законодавчому рівні, можливості проведення позапланових перевірок – підприємств забрудників. Створення програми проведення капітальних ремонтів житлових будинків міста з фінансуванням з місцевого, державного бюджетів. Сприяння виділенню державних коштів, для добудови мостів через р. Дніпро; проведення капітального ремонту переїзду через греблю ДніпроГЕС.

Роман Соха

Декларацію ми не знайшли. Обіцяє боротися за скасування недоторканності депутатів, дати бій корупції, монополії, запровадити закон про декларування чиновниками й членами їхніх родин не лише доходів, а й витрат. В Раді: скасування недоторканності народних депутатів, запровадження механізму відкликання депутатів усіх рівнів, які втратили довіру виборців. Початку справжньої, а не декларативної боротьби з корупцією. Обмеження олігархічних монополій – постачальників теплової, електричної енергії та інших життєво необхідних послуг для громадян України, скасування формул на зразок «Роттердам+» в енергетиці та зменшення вартості комунальних послуг. Притягнення чиновників до відповідальності за незаконне збагачення.

На округу: збільшення коштів місцевих бюджетів; запровадження механізмів, які унеможливлять зловживання з коштами громади з боку чиновників; розв’язання проблеми добудови мосту в м. Запоріжжі за рахунок залучення коштів державної програми; прозорого механізму ремонту доріг за принципом «Найгірші дороги ремонтуються першими».

Микола Бєлий

Декларує 3 нежитлові приміщення, 2 будинки і земельну ділянку. З автівок має ЗАЗ, KIA, MERCEDES та МОТОЧОВЕН. Декларує 100 % корпоративних прав ТОВ «Запоріжжя-Віконда».

Згідно з програмою кандидата, для нього екологія – пріоритет номер 1. Обіцяє запровадити кримінальну відповідальність для керівників підприємств, що забруднюють повітря та водойми, а також підвищити пенсії, посилити відповідальність за порушення законодавства про публічні закупівлі. Продовження фінансової децентралізації. Необхідно збільшити частку податків, яка залишатиметься в бюджеті громади: – до 80% на податок з доходів фізичних осіб (зараз 60%) та до 30% на податок з прибутку підприємств (зараз територіальна громада отримує 0% та не зацікавлена, щоб на її території розвивались прибуткові підприємства). В межах цих відсотків місцева влада повинна мати право надавати пільги для заохочення залучення інвестицій в громаду.

Сувора кримінальна відповідальність за порушення законодавства про публічні закупівлі. Державний бюджет – на великі інфраструктурні проекти. Достойні пенсії. Жодних привілеїв депутатам, суддям та іншим «хазяєвам» життя. Протягом першого року каденції забезпечити зростання щонайменше вдвічі пенсій для 90% українців за рахунок скорочення видатків на утримання державного апарату чиновників зі всілякого роду адміністрацій, міністерств та департаментів.

Наостанок наголосимо, що виборчі обіцянки далеко не завжди збігаються з планами кандидатів у разі їх обрання. Маємо сильну надію, що перевиборчі програми для них не порожні слова, аби пробратися в парламент. Отож, пильнуйте, аналізуйте й робіть вибір обмірковано.