Субота, 28 Травня, 2022

Миттєвості січня. Як і чому протестували запорожці під час локдауну

З приходом нового року в Україні взагалі, і в Запоріжжі зокрема, розгорнулися деякі нетривіальні події. Чи то випадково, чи то навмисне, січень став епіцентром розгортання різних протестних рухів, які не оминули, звичайно, і Запоріжжя, і його жителів. Далі на zaporizhzhia-yes.

Тарифні протести, «газові» війни

Так, наприклад, широко розрекламований в соціальних мережах «Тарифний майдан», який, за твердженнями очевидців, зібрав в нашому місті справжній «аншлаг» з … цілих трьох чоловік. Саме стільки учасників зібралося під будівлею адміністрації в призначений день і годину. З цього випливає або те, що запорожців влаштовують підвищені з січня тарифи, або те, що чудова приказка «моя хата скраю» – якраз про жителів нашого міста. У будь-якому випадку, грандіозної сенсації не вийшло. Скоріше навпаки. Ціна на газ, яка стала неприйнятною для жителів багатьох інших міст різного калібру і різного ступеня залученості в загальноукраїнські політичні рухи, залишила запорожців байдужими.

Каолінові протести і перекриття доріг

А ось історія з каоліновим кар’єром близько Вільнянська (тобто зовсім поруч з обласним центром – всього-на-всього в 20 кілометрах від околиці міста) вийшла куди більш цікавою. Там спалахнули протести проти видобутку білої глини, оскільки місцеві селяни і екологи вважають, що таке підприємство значно підвищить радіаційний фон і стане джерелом серйозного забруднення Дніпра. Протести вийшли куди більш масовими. Головним чином тому, що, за твердженнями деяких учасників, «день простояти та ніч протриматися» або на полі, блокуючи будівельну техніку, або на мітингу, або на перекритті траси на Запоріжжя, коштувало близько 500 гривень на людину. У соцмережах почали з’являтися скріни з нібито місцевих груп, що пропонують централізований підвіз протестуючих на цей своєрідний підробіток. Слід зазначити, що на момент написання матеріалу не з’явилося ні переконливих підтверджень, ні аргументованих спростувань версії про «платні каолінові протести». Зате думок (і майже завжди неприємних) від тих жителів і гостей області, хто змушений був в холоди стояти на перекритих трасах, не маючи можливості вчасно потрапити за місцем призначення – хоч відбавляй.

 Що ж стосується інших можливих протестів – на цей раз, мова йде про протестний рух SaveФОП – то Запоріжжя теж, м’яко кажучи, не стало епіцентром подій. Що, в свою чергу, зайвий раз доводить, що місцеві підприємці або не бачать проблеми і всім задоволені, або просто не бажають брати участь у публічних заходах.

Заздалегідь анонсований всеукраїнський локдаун, до якого можна було підготуватися, теж не минув безслідно. Звичайно, Запоріжжя уникнуло сумної долі міст- «локдаун-дисидентів», але деякі непорозуміння між продавцями і покупцями все ж виникали в перші дні. Так, мова йде про хрестоматійні шкарпетки і зошити, в яких ховається підступний коронавірус і які не можна купувати, прийшовши в магазин за хлібом і молоком.

З властивим запорожцям запасом оптимізму – крокуємо далі!