Неділя, 22 Травня, 2022

Можуть, якщо захочуть. Як міська влада справляється з викликами сучасності за допомогою комунальних підприємств

Тема героїчної місцевої влади, яка самовіддано бореться з коронавірусом (часто навіть – без допомоги, а то і при протидії влади центральної) вже стала чимось на зразок древнього героїчного епосу в Україні. У різний час градоначальник Запоріжжя Володимир Буряк по-різному намагався в цей епос потрапити. І амплуа у нього теж було різним. Так, наприклад, загальновідомо, що в період весняного тотального локдауну запорізький мер придбав певну популярність «в потрібних колах» завдяки тому, що відмовився зупиняти громадський транспорт на догоду указу Кабінету Міністрів України. На відміну від осіннього карантину, коли вже безліч його колег з інших міст повторили його «подвиг», тоді він був одним з небагатьох. Хоча закінчилося все цілком очікувано і транспорт Володимир Буряк таки зупинив. Зараз же, коли мова з подачі все того ж генератора передових ідей (Кабінету Міністрів то пак) зайшла про необхідність оголошення «локдауна на вікенд» (тобто зупинки всього і вся крім продуктової групи товарів і деяких критичних точок) градоначальник Запоріжжя був одним з тих , хто тут же радісно цю ідею підтримав. Критики його діяльності пов’язують це з тим, що в мери він переобрався в першому турі, і «зберігати обличчя» перед виборцями, серед яких і безліч постраждалих від таких обмежень підприємців, більше немає необхідності, пише zaporizhzhia-yes.

Потрібно щось робити

Однак, як сказав класик, вечір перестав бути томним і керівництво міста зрозуміло, що потрібно щось робити. В першу чергу звернули увагу на те, що Запорізький обласний лабораторний центр просто захлинається від тієї кількості зразків, які необхідно обробити. У деяких випадках час очікування результатів аналізу розтягується і на тиждень, і навіть на рекордні десять днів (дані з відкритих джерел), і весь цей час немає підстав вимагати і від хворого, і від оточуючих його людей дотримуватися режиму самоізоляції, а значить – сприяє різкому зростання кількості нових інфікованих. До речі, саме таке зростання і спостерігається в Запоріжжі з другої половини листопада поточного року, і поки способів зупинити його не придумали.

Еврика!

Володимир Буряк давно, за його словами, планував втрутитися в ситуацію і виправити її хоча б у цій ланці. Тому з ініціативи міської влади в Запоріжжі був відкритий власний лабораторний центр, що знаходиться в комунальній власності, і покликаний розвантажити колег і обладнання з обласного центру. Правда, на момент відкриття його потужності невеликі – усього близько двох сотень досліджень щодня (за даними з відкритих джерел), проте в подальшому планується нарощувати їх кількість.

В принципі, можна сказати, що галочку напроти пункту «налагодити тестування» можна сміливо ставити. Питання тепер в тому, коли такі галочки з’являться навпроти пунктів «Забезпечити киснем» або «Збільшити кількість доступних ліжкомісць». З урахуванням епідеміологічної ситуації – гостро необхідно. Вже пора.