Субота, 21 Травня, 2022

Готуємося до виборів. «Короновані» правила відвідування виборчих дільниць

Звичайно, на тлі стрімкого зростання кількості нових пацієнтів з діагностованим і лабораторно підтвердженим коронавірусом, проводити вибори (читай – збирати в одному приміщенні досить-таки значну кількість людей, в тому числі з груп ризику, які вважаються в Україні самими в цьому плані обов’язковими і на вибори ходять акуратно, як на роботу) – верх авантюризму. На місцеву владу багатьох міст (наприклад, Дніпра, Одеси, Запоріжжя) не так давно обрушилась цілком заслужена критика за проведені у вересні свята та фестивалі, і тут така дисциплінована влада центральна вирішує вибори проводити – ви серйозно? Те, що в великих містах вже давно не вистачає ліжок в установах, які приймають хворих з ковідом, це такий своєрідний «секрет Полішинеля». У містах подрібніше і, особливо, в селах, таких ліжок або немає взагалі і вся надія на обласні центри, або вони давно і щільно заповнені вже місяць як. Для них явка на виборчі дільниці і, таким чином, контакт з односельцями, призведе не просто до колапсу медицини в конкретно взятому районі, а до локальної гуманітарної катастрофи. Але вибори – це маст хев, адже рейтинги провладної партії падають, і невідомо, що від них залишиться до весни, розповідає “zaporizhzhia-yes.com.ua“.

Влада радить

Тому доведеться брати до уваги рекомендації, озвучені владою для своїх виборців. Приходьте на ділянку зі своєю ручкою, щоб не торкатися до громадських. Постарайтеся вибрати такий час, коли на ділянці буде не таке значне стовпотворіння, або дочекайтеся своєї черги на вулиці. Обов’язково користуйтеся антисептиком для рук і, звичайно ж, не забувайте про носіння масок або респіраторів. Постарайтеся прийти голосувати без дітей, щоб не наражати їх на можливе інфікування, адже, як не крути, а виборчі дільниці – це закритий простір, через який за день може пройти, в залежності від розташування, не одна тисяча людей.

Із зеленої – в жовту. А далі?

Чи вбережуть ці нехитрі рекомендації населення Запорізької області від інфікування «короною» – велике питання. Тим більше, що після проведення фестивалю «Хортиця Фрідом», до якого у керівництва МОЗ було багато питань, лікарні переповнені пацієнтами, охочими потрапити в стаціонар, а лабораторний центр буквально завалений зразками від потенційних хворих. Тобто назвати епідеміологічну ситуацію благополучною, хоча б приблизно, ніяк не можна. Та й ми вже давно не в зеленій зоні … Але у місцевих виборів є один фокус – вони вважаються такими, що відбулися, незалежно від того, який відсоток населення взяв в них участь. Тобто, за великим рахунком, владі все одно, скільки саме людей реально віддадуть свої голоси 25 жовтня, вони більше зацікавлені в тому, щоб на вибори з’явився саме їхній електорат. У Запоріжжі, де традиційно досить сильні позиції «Опозиційної платформи» (а за них голосують багато пенсіонерів), цей трюк може виявитися на руку чинній владі. Привчені довіряти телевізору, з екрана якого кожен день віщають про загрозу життю і здоров’ю, багато пенсіонерів, ймовірно, вирішать просто залишитися вдома, тоді як місця у виборчих урн займе залучена «маріхуановими» опитуваннями молодь.