Субота, 21 Травня, 2022

Честь Буряка і ко. Чому запорізьким журналістам закрили доступ на сесії

О чудовий новий світе! Коронавірусний карантин подарував представникам чиновницького апарату чудову можливість не бути підзвітними у своїх діях своїм же власним виборцям. Причому дана опція діє для Запорізької міськради і всіх йому співчуваючих вже більше півроку. Чому ж так вийшло, на що впливає така непублічність, чого позбавлено всіх городян і, головне, чого ж чекати запоріжцям? Далі пише “zaporizhzhia-yes.com.ua“.

Як все починалося

Як випливає з матеріалів, доступних до самостійного вивчення в відкритих джерелах, приблизно з серпня минулого року запорізькі журналісти не мають можливості повноцінно потрапляти на засідання депутатів міської ради. Більш того, як виявилося, градоначальник Володимир Буряк не тільки в курсі даної ситуації, але і активно її підтримує. Адже це дуже зручно для представників влади. Хоча Запоріжжя не було відзначено надто вже масштабними і резонансними подіями за участю журналістів на сесіях міськради, але, мабуть, все ж було прийнято рішення не ризикувати рейтингом.

Як помітили ті самі недопущені на сесії журналісти, Володимир Буряк – взагалі і в принципі не дуже «медійний» мер. Так, в результаті своєрідного збору статистики було відзначено, що навіть звичайні коментарі він вважає за краще роздавати тільки певним телеканалам. Щоб з гарантією, так би мовити. Знаючи, яким саме чином там будуть інтерпретовані його слова і якої думки їхні співробітники про проваджену ним політику.

В кінці минулого місяця конфлікт між адміністрацією міста і скривдженими її діями журналістами вийшов на всеукраїнський рівень. Стало відомо, що ініціативна група «акул пера» звернулася до органів центральної влади з відкритим листом. Вони вважають, що відсутність можливості повноцінно інформувати населення про ті рішення, які обговорюються і приймаються на сесіях міської ради Запоріжжя, суперечить законодавчій базі і перешкоджає жителям в реалізації їх законних прав.

Реакція «зверху»

На таку заяву вже відгукнулися «зверху» і повідомили, що найближчим часом це питання буде піднято і розглянуто на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова.

І все б нічого, але аж ніяк немає гарантії, що такий розгляд хоч якось зрушить справу з мертвої точки. Адже конкретна причина, по якій градоначальник і депутати разом і дружно проігнорували законне право на присутність журналістів на сесіях, не встановлена ​​і не ліквідована. І всі «укази» зверху навряд чи змусять мера в одну мить зробити процес прийняття важливих для громади рішень публічним. А навіщо? Адже, якщо все і так непогано функціонувало, причому досить тривалий термін – цілих півроку – то навіщо щось міняти?

Однак на початку лютого стало відомо, що правоохоронні органи звернули свою увагу на ситуацію і відкрито кримінальну справу за фактом недопуску журналістів на сесії міської ради Запоріжжя. Чи допоможе це відновити доступ і надати гласності тому, що відбувається за дверима міськради – покаже час.