Середа, 22 Червня, 2022

Ефективний союз: переваги звернення до віддаленої команди DevOps

Одні люди розробляють софт, інші його експлуатують. І те, що не враховують перші, часом дуже докучає другим. А скарги других, навпаки, докучають першим. Ця ситуація стала б ще одним нескінченним конфліктом, у якому немає правих та винних, якби не DevOps-інженери. Ці фахівці покликані нівелювати проблеми та підвищити ефективність роботи.

Більше, ніж розробник

DevOps об’єднує в один комплексний злагоджений процес розробку (development) та експлуатацію (operations). Це нова філософія створення та впровадження будь-яких програмних рішень. Надання IT-послуг у сферах Dev та Ops вимагає від співробітників не стільки знання конкретних аспектів, скільки глибинного розуміння всіх ключових процесів: від розгортання програмного забезпечення в хмарних сервісах до безперервної інтеграції оновлених модулів.

Зрозуміло, послуги DevOps https://os.eco/uk/our-services/devops-service/ надають найдосвідченіші фахівці. Вони можуть бути універсалами, але найчастіше належать до однієї з чотирьох категорій:

  • Білд-інженер. Його парафія – складання коду, розбір конфліктів, що закралися в нього, і підтягування залежностей.
  • Реліз-інженер. Вирішує, яка гілка вирушить на тестування, який білд – у продакшн. Слідкує, щоб код був розміщений і розгорнутий коректно.
  • Інженер з автоматизації. Тримає руку на пульсі всіх процесів. Розробляє стратегію тестування, пише автотести, виявляє проблеми та контролює їх усунення.
  • Інженер з безпеки. Проводить тести на безпеку та шукає вразливості у всіх складових.

Відстань не завада

Сьогодні навіть такий критично важливий фахівець може виконати найскладніші та наймасштабніші завдання, жодного разу не переступивши поріг офісу свого замовника. Більш того, DevOps-аутсорсинг для стартапів та будь-яких інших проектів — куди більш вдале рішення, ніж наймання розробників такого калібру в штат:

  • за менші гроші ви отримуєте досвід та знання не одного, а цілої команди спеціалістів;
  • ви платите виключно за виконану роботу, а не за присутність працівника на робочому місці;
  • ви не витрачаєте гроші, сили та час на зайву паперову тяганину, додаткові податки, закупівлю обладнання та забезпечення робочого місця.

Потрібно лише вибрати надійну аутсорсингову компанію, і тоді ви обов’язково оціните переваги такої співпраці.