Вівторок, 28 Червня, 2022

Як убезпечити свою дитину? В Україні процвітають педофілія і кіднепінг

Кожна мама регулярно повторює своїй дитині правила безпеки в різних життєвих ситуаціях: якщо переходиш вулицю, то дивись спершу наліво, а потім направо, якщо залишився один вдома, то не відкривай нікому двері, якщо йдеш один по вулиці, то не розмовляй з незнайомцями і нікуди не йди з ними. Однак так багато всіляких несподіванок відбувається, на жаль, пише zaporizhzhia-yes.com.ua. Чому? Як цьому перешкодити і знати, що твоя дитина благополучно дійде додому?

Важливий список

Пропонуємо ТОП пунктів, про які варто гарненько задуматися батькам, чиї діти готуються самостійно пересуватися по вулиці.

  1. Шановні батьки, як часто ви повторюєте своїм синам і дочкам правила безпечної поведінки на вулиці? Якщо вони були сказані один-два рази мимохідь, пробігаючи повз магазин іграшок, то навряд чи здійснять на ваше чадо той вплив, про який ви мрієте. Тому візьміть собі за правило регулярно (не рідше одного разу на тиждень) в тому чи іншому вигляді повторювати їх і перевіряти, як дитина їх зрозуміла.
  2. Навчайте дітей мислити критично! Бездумно зазубрені правила можуть в самий невідповідний момент вилетіти з голови. А якщо ви власноруч дасте дитині зразок критичного мислення, то це допоможе їй не тільки в питаннях безпеки. Запропонуйте не просто відмовитися слідувати за стороннім дорослим, який просить в дитини про допомогу або хоче показати щось цікаве, а запропонуйте поміркувати, яку таку допомогу може надати школяр або школярка, якщо поруч ходять цілком дорослі люди. Та й сама доросла людина, очевидно, може набагато більше, ніж дитина. Значить, така допомога позбавлена ​​логіки, а значить – щось тут не стикується, це небезпечно.
  3. Не формуйте в уяві дитини образ можливого злочинця як страшного лиходія з характерною зовнішністю. Часто це абсолютно не так, і дитина повинна розуміти, що небезпечною може виявитися будь-яка незнайома доросла людина. Краще бути напоготові.
  4. Не користуйтеся в міру можливості популярним нині способом «секретного слова», яке знають лише дитина і батьки, і яке може назвати доросла людина в тому випадку, якщо мама або тато пошлють її на допомогу дитині. Враховуйте вік дитини і той факт, що «секретне» слово вона може розбовтати випадково мало не на наступний день після того, як ви його тріумфально разом придумали – в компанії однолітків чи однокласників.
  5. Навчайте і тренуйте діяти в нестандартних ситуаціях. Якщо буде ось так, як вчиниш ти? А якщо ось так, як слід вчинити?
  6. Зверніть увагу дитини на те, до кого і як він може звернутися за допомогою. Це, безумовно, не безперечний пункт, так як маленька людина ще погано розбирається в людях, але все ж краще заздалегідь обговорити, який випадок необхідно вважати таким, що вимагає уваги сторонньої дорослої людини і де знайти такого дорослого, до якого можна звернутися.

Надавайте психологічну підтримку

2

У будь-якому випадку не забувайте нагадувати дитині про те, що саме ви – батьки – у всіх ситуаціях повинні бути першими, до кого вона звернеться при виникненні складної ситуації. Успіхів вам в розвитку дитячої самостійності!