Вівторок, 28 Червня, 2022

Зауваження до діючого мера. Що найбільше хвилює запоріжців?

У новітній історії Запоріжжя не було, напевно, такого періоду, протягом якого всі жителі міста були б повністю задоволені своїм градоначальником. А якщо копнути глибше і зазирнути ще далі, то чи буває таке взагалі? Завжди, навіть якщо головне крісло міста займає геній політики і зірка менеджменту місцевого рівня, знайдеться та когорта невдоволених, якій буде все не так. Далі на zaporizhzhia-yes.

Не все те золото

Однак не слід, втім, обманювати себе і думати, що все прекрасно, а закономірні скарги на якість життя в місті – це всього лише окремі голоси незадоволених. Як показує практика, дуже багато в Запоріжжі відрізняється від інших міст нашої країни в гіршу сторону. І, мабуть, було б непогано зайнятися вирішенням цих проблем.

Що ж хвилює запоріжців найбільше? По-перше, з урахуванням карантинних обмежень, та й задовго до їх настання, топ-тема для обговорення протягом ось уже зовсім чималого часу – це робота громадського транспорту. Адже пільговий проїзд для пенсіонерів рішенням можновладців скасований, графік руху транспорту (крім муніципального, але його кількість занадто мала для забезпечення потреб величезного міста) абсолютно не відрегульований, і тому потрапити в спальні райони після 21.00 – це ціла смуга перешкод. Безпека дорожнього руху, судячи з останніх інцидентів з маршрутками, які потрапили в аварію, турбує тільки самих пасажирів. При всьому при цьому ціна на проїзд недавно піднялася відразу на чверть, чим неприємно здивувала запоріжців. При цьому небайдужі жителі міста провели паралелі з сусідніми містами (наприклад, тим же Кривим Рогом), де оплату за проїзд в громадському транспорті скасували зовсім. До градоначальника запоріжці звертаються як індивідуально, так і колективно – в формі петицій, але результату такі звернення не дають.

Газ, вода, проблеми …

Ще одна з вельми нагальних проблем міста – екологічна. Це зрозуміло, з огляду на індустріальний статус Запоріжжя. Примітно, що і сам градоначальник Володимир Буряк прекрасно усвідомлює її масштаби, тому і приділив їй особливу увагу прямо напередодні місцевих виборів. Тоді мер в різкій формі зажадав від відповідальних приділити увагу екологічному благополуччю населення міста. Але чи то він про своє розпорядженні забув, чи то просто змирився з тим, що ніхто не стане його виконувати, але характерний запах з тих пір продовжує висіти в запорізькому повітрі.

Чималий масштаб має також проблема якості комунальних послуг, які має можливість отримати населення Запоріжжя. Кожен опалювальний сезон стає справжнім розчаруванням в порівнянні з попереднім, а відповідальні за водо- і газопостачання не поспішають виконувати свою роботу якісно. У всякому разі, саме на їх працю найбільше нарікань у простих запоріжців, які змушені тижнями сидіти без води, світла або газу.

Володимир Буряк перебуває на своєму посту вже другий термін поспіль. Очевидно, що цього більше, ніж достатньо, щоб як слід вивчити проблеми городян і вже приступити, нарешті, до їх вирішення.