П’ятниця, 23 Квітня, 2021

Запоріжжя передвиборне. Старі і нові герої

Аграрії Запорізької області про президентський закон про землю

Тема вільного продажу українських чорноземів - надзвичайно дискусійна в сучасному суспільстві. Перш за все тому, що, за статистикою, понад 70 відсотків наших...

Доведено президентом. Коли добудують запорізькі мости

Президентська програма «Велике будівництво», безумовно, дуже вчасно «підхопила» будівництво запорізьких мостів через річку Дніпро. Справа в тому, що ця кампанія останнім часом...

У Запоріжжі, як і у всій Україні, місцеві жителі шляхом голосування скоро визначать, хто гідний представляти їх інтереси в міській та обласній радах, а також стати мером і «рулити» життям міста. Вибір цей буде дуже непростим як для обласного центру, так і для населених пунктів поменше, оскільки «в бою» за голоси виборців зійдуться не тільки старі і давно знайомі політсили, але і амбітні новачки, розповідає “zaporizhzhia-yes.com.ua“.

У крісло мера хто готовий?

Згідно даних, наданих соціологічною групою «Рейтинг» станом на першу половину вересня, найбільшу кількість респондентів готові віддати свій голос за чинного градоначальника – Володимира Буряка. Хоч з боку його опонентів і звучать запевнення в тому, що над таким результатом просто попрацювали адмінресурс і «чорні технології», прямих доказів цьому немає.

Більш того, відрив від найближчого за популярністю суперника – висуванця від партії «Слуга народу» Віталія Тишечко – виглядає більш, ніж вражаючим: понад 40 відсотків!

Також традиційно сильні в Запоріжжі позиції «Опозиційного блоку». Їх кандидат Володимир Кальцев, старожил «мерських» бюлетенів нашого міста, набирає близько 9 відсотків, що, погодьтеся, не так уже й мало на тлі Тишечко, але явно і близько не підходить до результатів Буряка.

Трохи менше отримає на виборах, якщо вірити групі «Рейтинг», Валерій Прозапас – представник партії «Європейська солідарність».

Також була представлена ​​в списку кандидат від «Партії Шарія» – Віталіна Яковлєва.

Слід зазначити, що така соціологія вже вважається досить старою, проте цілком презентабельною. Через брак нових досліджень від незацікавлених авторів всы кандидатські штаби орієнтуються саме на неї. Свої власні дослідження вони також проводять, але їх результати далеко не завжди збігаються з вимірами незалежними.

Ради да … вибори

Що стосується виборів до місцевих рад усіх рівнів, то тут інтриги, як такої, теж немає. Наприклад, абсолютно ясно, що більшість голосів при виборі кандидатів до міської ради Запоріжжя отримає партія чинного мера Володимира Буряка. Називається вона «Єднання», а злі язики подейкують, що під своїми прапорами Володимир Буряк пригрів перебіжчиків з інших партій, менш рейтингових на даний момент.

Друге місце щільно займає провладна партія «Слуга народу» з результатом близько 17 відсотків тих, хто визначився і точно прийде на вибори.

Далі один за одним слідують абсолютно різновекторні в плані політичному «Опозиційна платформа- За життя» та «Європейська солідарність». Примітно, що результати «ЄС» в Запоріжжі набагато скромніші, ніж у «Оппоблока» – близько 14 відсотків проти 9,8.

Слідом числяться «Батьківщина» з вельми невисоким результатом близько 6 відсотків, «Партія Шарія, несподівано набирає більше семи відсотків, і «Перемога Пальчевського» з трьома відсотками голосів виборців.

Примітно, що розклад політичних «карт» може помінятися в частині тих партій, хто замикає рейтинг, оскільки з часу вимірів відбулися деякі зміни в їх списках. Однак трійка лідерів відома, і навряд чи зміниться суттєво.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Новий паспорт українця для Запоріжців до 18 років

Володимир Зеленський у своєму відеозверненні оголосив про розробку нової матеріальної допомоги від держави, по суті це новий економічний механізм для вирішення соціально-економічних...

Мер Запоріжжя Володимир Буряк зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Узбекистан в Україні

Володимир Буряк розглянув можливість співпраці з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Узбекистан в Україні паном Алішером Курмановим між Запоріжжям та Узбекистаном.  На...

Як взаємодіє з громадами Запорізької області Президент України

Володимир Зеленський прийшов до влади в якості кандидата медійного, вихідця з простого народу, такого, якого знають буквально в кожному будинку - завдяки...

Підрощують рейтинги. Чи допоможе Зеленському запорізький міст?

Не секрет, що рейтинг глави держави протягом півроку пішов у глибоке піке. Причин тому багато, і не всі вони однаково важливі, але...

Буряк vs журналісти: хто кого?

Суспільну значущість своєчасного інформування населення (читай - потенційних виборців) про те, яким чином і які саме рішення приймаються всенародно обраними депутатами громади,...