Субота, 21 Травня, 2022

Запоріжжя передвиборне. Старі і нові герої

У Запоріжжі, як і у всій Україні, місцеві жителі шляхом голосування скоро визначать, хто гідний представляти їх інтереси в міській та обласній радах, а також стати мером і «рулити» життям міста. Вибір цей буде дуже непростим як для обласного центру, так і для населених пунктів поменше, оскільки «в бою» за голоси виборців зійдуться не тільки старі і давно знайомі політсили, але і амбітні новачки, розповідає “zaporizhzhia-yes.com.ua“.

У крісло мера хто готовий?

Згідно даних, наданих соціологічною групою «Рейтинг» станом на першу половину вересня, найбільшу кількість респондентів готові віддати свій голос за чинного градоначальника – Володимира Буряка. Хоч з боку його опонентів і звучать запевнення в тому, що над таким результатом просто попрацювали адмінресурс і «чорні технології», прямих доказів цьому немає.

Більш того, відрив від найближчого за популярністю суперника – висуванця від партії «Слуга народу» Віталія Тишечко – виглядає більш, ніж вражаючим: понад 40 відсотків!

Також традиційно сильні в Запоріжжі позиції «Опозиційного блоку». Їх кандидат Володимир Кальцев, старожил «мерських» бюлетенів нашого міста, набирає близько 9 відсотків, що, погодьтеся, не так уже й мало на тлі Тишечко, але явно і близько не підходить до результатів Буряка.

Трохи менше отримає на виборах, якщо вірити групі «Рейтинг», Валерій Прозапас – представник партії «Європейська солідарність».

Також була представлена ​​в списку кандидат від «Партії Шарія» – Віталіна Яковлєва.

Слід зазначити, що така соціологія вже вважається досить старою, проте цілком презентабельною. Через брак нових досліджень від незацікавлених авторів всы кандидатські штаби орієнтуються саме на неї. Свої власні дослідження вони також проводять, але їх результати далеко не завжди збігаються з вимірами незалежними.

Ради да … вибори

Що стосується виборів до місцевих рад усіх рівнів, то тут інтриги, як такої, теж немає. Наприклад, абсолютно ясно, що більшість голосів при виборі кандидатів до міської ради Запоріжжя отримає партія чинного мера Володимира Буряка. Називається вона «Єднання», а злі язики подейкують, що під своїми прапорами Володимир Буряк пригрів перебіжчиків з інших партій, менш рейтингових на даний момент.

Друге місце щільно займає провладна партія «Слуга народу» з результатом близько 17 відсотків тих, хто визначився і точно прийде на вибори.

Далі один за одним слідують абсолютно різновекторні в плані політичному «Опозиційна платформа- За життя» та «Європейська солідарність». Примітно, що результати «ЄС» в Запоріжжі набагато скромніші, ніж у «Оппоблока» – близько 14 відсотків проти 9,8.

Слідом числяться «Батьківщина» з вельми невисоким результатом близько 6 відсотків, «Партія Шарія, несподівано набирає більше семи відсотків, і «Перемога Пальчевського» з трьома відсотками голосів виборців.

Примітно, що розклад політичних «карт» може помінятися в частині тих партій, хто замикає рейтинг, оскільки з часу вимірів відбулися деякі зміни в їх списках. Однак трійка лідерів відома, і навряд чи зміниться суттєво.