Середа, 25 Травня, 2022

Передвиборні «примхи» Запоріжжя

У Запоріжжі, як і в багатьох інших містах України, розгортаються неабиякі передвиборні баталії. Як відомо, в нашому місті існує кілька досить великих і потужних груп впливу, найчастіше вони прийшли з вагомих містоутворюючих підприємств, що претендують якщо не на повну і неподільну, то хоча б на значну владу. Якщо конкретніше, то 25 жовтня в «мерських» бюлетенях зійдуться Віталій Тишечко, кандидат від провладної партії «Слуга народу», виходець з потужного колись підприємства «Мотор-Січ», і всім вже відомий градоначальник Володимир Буряк, діючий мер, до свого обрання на цю посаду він займав керівну посаду на іншому промисловому гіганті Запоріжжя – «Запоріжсталі». Далі пише “zaporizhzhia-yes.com.ua“.

І це крім тих кандидатів, які висунуті великими і малими партіями, самовисуванців та інших, за заявами політологів, часто технічних «рядків в бюлетенях».

Повноцінне фінансування

Як стало відомо зі слів мера напередодні, 15 жовтня, всі школярі Запоріжжя з понеділка відправляються на пролонговані осінні канікули, що дасть можливість виборчим комісіям на місцях негайно почати свою роботу і повноцінно підготуватися до виборів. Примітно також, що на забезпечення протиепідемічних заходів на виборчих дільницях міська рада виділила значну суму – більше двох мільйонів гривень, що, як стверджується, повністю покриває потреби і гарантує, що вибори будуть безпечними і для членів виборчих комісій, і для самих виборців. У зв’язку з цим, до речі, буде логічно зауважити, що школярі так і не дочекалися повного і стовідсоткового фінансування для своєї безпеки під час навчального процесу і багато батьків маленьких запоріжців скаржилися на необхідність купувати антисептики і дезінфектанти самостійно. А вибори, ясна річ, це щось зовсім іншого порядку, хоч і в тих же приміщеннях, тому вже тут міська влада в бруд обличчям не вдарить.

За все хороше проти всього поганого

Як і по всій країні, в Запоріжжі саме на часі своєрідний «тренд», що виріс з весняного карантинного «сепаратизму», коли в якийсь момент градоначальник, розуміючи, що карантинні розпорядження Кабміну і їх впровадження в його місті обвалять його рейтинг повністю, остаточно і безповоротно, почав так чи інакше їх саботувати. Зокрема, Запоріжжя прозвучало на всю Україну завдяки відмові Володимира Буряка синхронно з рештою країни зупинити громадський транспорт в місті. Підживлюючись популярними і навіть узаконеними децентралізаційними ідеями, діючий мер навіть створив свою особисту партію, яку тепер веде на вибори. Скільки місць в новій міській раді дістанеться йому в підсумку – покаже кінець жовтня і рішення запоріжців. Однак вже зараз ясно, що конкуренція у нього буде більш ніж гідна, в тому числі з середовища опозиційних партій.

Серед новин про черговий очікуваний локдаун, в стрічці Фейсбуку миготить досить багато політичної реклами. А це значить – все, як завжди, хвилюватися нема про що.