Субота, 28 Травня, 2022

Соломонове рішення. Запоріжжя перезимує з низькими тарифами

Тема тарифів і протестів з приводу їх часто абсолютно необгрунтованого підвищення в останній місяць розбурхує уми величезної кількості людей. Так уже склалося наразі, що витрати на комунальні послуги з року в рік, місяць від місяця проїдають вельми серйозну лисину в худих бюджетах всіх українців взагалі і наших земляків – жителів Запоріжжя, в тому числі. З тих пір, як протягом останніх років загальна кількість одержувачів тих чи інших видів субсидій скоротилася майже вдвічі (за деякими даними з відкритих джерел, вона скоротилася б і більше, але в статистику входять деякі пільговики, які мають право на компенсацію певної частини вартості житлово-комунальних послуг як такі, що мають статус учасника бойових дій), для Запоріжжя це теж стало «болючим мозолем». Далі на zaporizhzhia-yes.

Спроба 2.0

У Запоріжжі дві спроби організувати хоч скільки-небудь значимі протести проти лавиноподібного підвищення тарифів, в основному на газ і послуги з опалення та гарячого водопостачання, двічі зазнали повного фіаско. Мабуть, протестний потенціал у міста металургів невеликий. Адже в січні, під час першої хвилі таких протестів, на мітинг біля адміністрації прийшло лише кілька людей (в той час, як на аналогічному заході з приводу недопущення будівництва каолінового кар’єру під Вільнянськом було більш ніж багатолюдно). Але там, як стверджують злі язики, платили по п’ять сотень гривень на людину. Організатори акції запросили запоріжців на центральну площу міста вже вдруге, в лютому, щоб все-таки висловити своє ставлення до підвищення тарифів. Цього разу мітинг вийшов куди більш велелюдним, проте позначку в кілька тисяч, як сподівалися організатори, подолати не вдалося. На площі зібралося всього-на-всього близько трьох сотень людей. Що, в принципі, є вельми вражаючим результатом в порівнянні з попереднім, але ніяк не тягне на масовий виступ жителів мегаполісу.

Стоп тарифи

Однак, кому треба, той розгледів. Перш за все, мабуть, треба було градоначальнику Запоріжжя Володимиру Буряку. Свій пост він займає вже другий термін поспіль і прийдешню проблему, пов’язану з підвищенням комунальних тарифів в місті, де, на думку деяких простих жителів, відбувається просто-таки справжня комунальна катастрофа, цілком виразно розгледів. А тому, за його словами, тарифи на гарячу воду, газ і опалення в Запоріжжі залишаться незмінними аж до кінця опалювального сезону.

Безумовно, це радісна звістка для всіх запоріжців. Однак опалювальний сезон має властивість рано чи пізно закінчуватися, і ціна на «комуналку» неминуче поповзе вгору. При збереженні того ж рівня байдужого ставлення до якості послуг, що надаються, реакція запоріжців більш ніж передбачувана. І, якщо мер не завжди може вплинути на тарифи безпосередньо, то вже вплинути на підлеглих з метою привести якість послуги в пряму залежність з її ціною – повністю в його силах. Більшості запорожців буде нелегко оплачувати збільшені апетити комунальників, але належна якість послуг підсолодила б цю гірку пігулку.