Середа, 25 Травня, 2022

Комунальники образилися. Володимир Буряк залишив їх без грошей

Тема житлово-комунального господарства останнім часом вкрай напружено відгукується в суспільстві. З одного боку, надмірно високі тарифи, які істотно вдаряють по кишені вже не тільки рядових запорожців, а й багатьох представників так званого «середнього класу» (особливо тих, хто має електричне опалення в своїх будинках і «теплу підлогу»). З іншого – вкрай низька якість надання послуг. Всіх послуг, без найменших винятків. Далі на zaporizhzhia-yes.

Гнів і невдоволення

З постів запорожців в соціальних мережах створюється враження, що міська влада абсолютно не контролює тих, кого самостійно посадила на прибуткові посади і взагалі «завела» в місто. А як інакше повинні думати запоріжці, коли підприємство з вивезення сміття загрузло в скандалах через неякісно виконувану роботи, підприємство, відповідальне за своєчасну подачу якісної питної води в будинки городян, давно забуло, що таке якісна і питна (разом з самими городянами, до речі ), несвоєчасна ліквідація аварій на лініях високої напруги виводить на вулицю запорожців-пікетників (згадайте, як перекривали дороги на Шевченківському), а про стан газових комунікацій і говорити не доводиться (хіба що пошепки, поки представники газової служби орудують в черговому дворі – в приклад , знову-таки, можна привести все той же Шевченківський мікрорайон). Але особливо негативних емоцій запорожців удостоїлися (і це цілком закономірно!) саме представники керуючих компаній, вони виконують підтримку в справному стані всього обладнання в будинках городян і прибирання прибудинкової території.

Якщо користуватися відкритими джерелами і посилатися на них, то стан комунального господарства в житловому секторі постає в просто неймовірно сумному стані. Так, широко відомі в місті та за його межами історії з тріщинами в стінах будинків (їх відомо як мінімум три за останній рік), обвалами житлових будинків (в Заводському районі міста), регулярними підтопленнями житла, яке довгий час не усувалося тому, що мешканцям ніяк не вдавалося достукатися до керівництва управляючої компанії (зокрема, так сталося з будинком в Хортицькому районі по вулиці Лахтинська).

Злочин і кара

Мабуть, градоначальник теж періодично користується Інтернетом для того, щоб почитати місцеві пабліки в соцмережах, тому оперативно вник в курс справи. Його «Соломонове рішення» було таким: відповідальних за санітарний стан прибудинкових територій позбавити премій (читай – змусити працювати за один оклад) на весь період до того, як порядок в місті таки буде наведено. Інформація про це була опублікована навіть на сайті запорізької міськради. Чому постраждали тільки ті, хто відповідає за зовнішній вигляд, і чому таке мудре і своєчасне покарання анітрохи не торкнулося тих, хто надає запорожцям неякісні послуги з водопостачання, газо- та електропостачання, – залишилося таємницею. Мабуть, необхідно активніше і винахідливішими демонструвати реальний стан житлово-комунального господарства в Запоріжжі, щоб це, нарешті, стало очевидним.