Субота, 21 Травня, 2022

«Рейтингові інтриги» запорізьких кандидатів

Передвиборна агітація в Запоріжжі і області триває, незважаючи на «обтяжливі чинники» у вигляді щодня прогресуючої епідемії коронавірусу. Що найцікавіше, так це той факт, що більшість кандидатів не замислюються про епідемію як потужний чинник впливу на виборців (тобто нас з вами) і продовжують впевнено працювати за методичками, написаним задовго до «коронаепохи». Інакше чим пояснити той факт, що за старими, добрими правилами перед черговими виборами моментально починають, як гриби після дощу, виростати нові зупинки громадського транспорту, амбулаторії сімейного лікаря, асфальтовані кілометри внутрішньоквартальних доріг, облагороджуються території садочків і шкіл, що перебувають у комунальній власності, але нікого анітрохи не хвилює, що з помпою відкритої зупинки люди поїдуть в битком забитих маршрутках (привіт коронавірусу, так?), в оновлені і сучасні амбулаторії буде не потрапити вчасно через величезні черги, а лікарі, що працюють в них, стануть відчувати гостру потребу в найелементарніших засобах індивідуального захисту, що з батьків діточок, яким пощастило потрапити в новісінький садок, стануть збирати «добровільно-примусові» внески на маски для персоналу і безконтактні термометри, і так далі. Мабуть, або методички не передбачають турботи про справжні потреби населення, а рекомендують лише пускати пил в очі, або кандидати вже заздалегідь приблизно уявляють собі поріг своєї електоральної підтримки і не бачать сенсу «стрибати вище голови», пише zaporizhzhia-yes.

Передвиборна задача

Так чи інакше, але головною інтригою виборів, як і раніше, залишається питання, кого оберуть градоначальником Запоріжжя. Ніяка інша конкуренція не зрівняється з гостротою переживань учасників цієї боротьби. «Стара гвардія» в особі всім добре знайомого «міцного господарника» родом з Запоріжсталі Володимира Буряка зійдеться в поєдинку з не менш відомим Віталієм Рябцевим, а також стане боротися за голоси запорожців з «молодою порослю» у вигляді тих людей, які раніше не звучали так активно в місцевому медіа -просторі – Віталієм Тишечком, Валерієм Прозапасом, Еллою Слепян, Олесею Крамаренко та іншими кандидатами на головне крісло міста обласного значення.

Раз кандидат, два кандидат

Без сумніву, всі кандидати докладають зараз максимум зусиль для того, щоб перемогти. Вигадливі «рейтингові гри» (тобто результати різномастих соціологічних опитувань) наочно демонструють, що в Запоріжжі є місце інтризі. Дивно, втім, інше. Жителі обласного центру не звертають (або майже не звертають) уваги на повсякденні реалії свого життя і віддають свої голоси не стільки «за» конкретного кандидата, скільки «проти» його опонентів. Ця сумна тенденція спостерігається, за словами соціологів, по всій країні, однак і у нас в Запоріжжі вона виражена досить яскраво.

Всілякі реконструкції всього і вся, звучні заклики з величезних бігбордів, оплачені бюджетними грошима з депутатських фондів покупки скоро закінчаться. А наступну п’ятирічку Запоріжжя і область проживуть так, як визначать галочки в бюлетенях.