Середа, 25 Травня, 2022

Запорожці цікавляться у мера, куди подівся «кредитний мільярд»

Передвиборні технології, давно відпрацьовані за багато минулих років, не знають пощади і цілком успішно перемелюють як рейтингових кандидатів, так і відносних «новачків» виборчого фронту. Перш за все, кожен з нас може згадати про дві особливо успішні практики (обидві, до речі, родом з лихих дев’яностих) – вручення щасливим виборцям продуктових наборів із запевненнями у всеосяжній і мало не особистій лояльності «потрібного» кандидата до якогось випадково взятого Васі Пупкіна, одержувача набору, і виливання тонни так званої «чорнухи», зробленої на замовлення, на голову більш успішного конкурента. Причому така «чорнуха» (тобто відомості, які потенційно можуть зганьбити кандидата і відвернути від нього виборців) завжди подається під соусом турботи про електорат, який, бідненький, зовсім не знає, яку свиню підклали йому в бюлетені. Далі на zaporizhzhia-yes.

Класичні прийоми

За класичним звітом «чорних» піар-технологів, в Запоріжжі спливла тема величезних позик, взятих муніципалітетом нібито на розвиток міста. Загальна їх сума напевно дозволила б не тільки безбідно прожити різним департаментам (перш за все, була б можливість повноцінно профінансувати «вічно голодні» департаменти освіти, охорони здоров’я, житлово-комунальний і транспортний), але невідомими шляхами буквально «розчинилася» у дорогих і абсолютно непотрібних проектах на зразок реконструкцій пляжів, будівництв площ і таке до них подібне.

Якщо спробувати подивитися на це питання об’єктивно, то таки да: з громадою і не думали порадитися. Тобто скільки брати, де брати, і як брати (під величезні відсотки, при наявності більш лояльних до гаманців городян варіантів), а також як і на що витрачати – у нас не запитали. Що само по собі не те що неправильно, а й (можливо) скидається на несумлінність. Тим більше, що результати такої «героїчного» праці і колосальної витрати зусиль на розвиток Запоріжжя були представлені громадськості як особисте досягнення однієї цілком відомої людини, а про колосальні кредити був відомий тільки мінімум відомостей. Але і раптово «прозрілі» викривачі, ще вчора невпізнанні на вулиці, а сьогодні представлені публіці, теж викликають ряд питань.

Чудове «прозріння»

Так, офіційно зареєстрований кандидатом на пост міського голови Віталій Тишечко (висуванець від партії «Слуга народу») заявив, що на вкрай невигідних умовах місто набрало кредитів на загальну суму близько півтора мільярда гривень. Цифра, безумовно, досить вражаюча. Однак викликає питання той факт, що це «осяяння» зійшло на кандидата тільки менш ніж за місяць до виборів, хоча підписи представників діючої влади з’являлися під кредитними договорами протягом декількох років. В даному випадку його обурення з приводу того, що величезна частина бюджету міста марно витрачається на обслуговування боргів, виглядає як мінімум нещирим. Адже до того, як він став конкурентом чинного міського голови на виборах мера, його, мабуть, все влаштовувало? Який же, все-таки, чудовий передвиборний період! Суцільні відкриття.