Неділя, 22 Травня, 2022

Падаючий будинок, Правобережний пляж і фестиваль: яким був кінець (першої?) каденції Буряка

З чим у вас асоціюється слово «Запоріжжя»? Про що ви думаєте, коли вимовляєте або чуєте його? Яким ви бачите і «відчуваєте» наше місто? Кожен населений пункт, від маленького СМТ, до величезного мегаполісу, має свою атмосферу, свій ритм, свій своєрідний смак, пише “zaporizhzhia-yes.com.ua“.

З промислового гіганта, вічно затягнутого димом численних заводів і іноді сизим від кіптяви, яким було місто у спадок від Радянського Союзу, Запоріжжя стало перетворюватися в сучасний, чистий, комфортний для життя мегаполіс. Повільно але вірно. З’явилися дитячі майданчики, налагодилося вивезення сміття з маленьких двориків на околиці, стали спритно бігати маленькі маршрутки. А потім прийшли чергові вибори.

Нова реальність

Команда міцних запоріжсталівських «господарників» прийшла з гаслами і обіцянками, головним з яких було навести порядок у вже майже дощенту зруйнованій сфері житлово-комунального господарства, розібратися з роботою громадського транспорту і налагодити її (особливо актуальна ця проблема для жителів віддалених районів міста і Правого берега), впроваджувати в життя екологічні ініціативи і робити місто чистішим і здоровішим. Однак гладко було на папері, та забули про яри.

Добре забуте старе

Що стосується житлово-комунального господарства, то місто пролунало, і в досить поганому світлі, цілих два рази за останні півроку. Обидва рази керуючі компанії не впоралися зі своєю роботою з підтримки належного технічного стану будинків, і вони почали кренитися і давати тріщини. Так, житлові будинки на проспекті Соборному, бульварі Шевченка та вулиці Лізи Чайкіної обзавелися шикарними тріщинами і готові в будь-який момент продовжити руйнуватися далі. Чи варто говорити, що винних так і не знайшли?

Зате знайшли гроші на багато дорогих (читай – придатних для самопіару) інфраструктурних проекти. Якщо ви думаєте, що нарешті вирішили проблему транспорту або доступності медичних установ, то сильно помиляєтеся. Насправді реконструювали Правобережний пляж, почали «будівництво століття» на пляжі в Заводському районі, і облагородили сквер в районі вулиці Базарної (колишня Анголенко). Численні скандали і інсайди, пов’язані з цими проектами (наприклад, невідповідність фігур дітей до первинного плану якомога менше змінювати оригінал при оформленні згаданого вище скверу), покупка, установка і пишний пуск підйомника для людей з обмеженими можливостями на Правобережнему пляжі, який був в підсумку демонтований через несправність, істотно підмочили репутацію цих проектів. 

Родзинкою на торті передвиборної агітації, мабуть, повинен був стати фестиваль «Хортиця-Фрідом», однак і тут не обійшлося. Міністр охорони здоров’я назвав скопище з декількох десятків тисяч чоловік в розпал епідемії коронавіруса трешем, а медики зафіксували зростання числа пацієнтів після цих тріумфальних вихідних.

До 25 жовтня залишається все менше часу, і скоро всім запоріжцям стане ясно, чи продовжиться життя міста в тому ж руслі ще на п’ятирічку, або ж щось має шанси змінитися на краще.