Субота, 21 Травня, 2022

Аудит, який не відбувся. Невиконані обіцянки Зеленського і падаючі будинки в Запоріжжі

Зміни влади весною 2019 чекали всі, і вона наступила. Якщо дивитися в контексті зовнішньої та внутрішньої політики України – то дуже навіть своєчасно. А якщо звернути увагу на стан деяких (або, скоріше, практично всіх) життєво важливих для рядового громадянина країни комунікацій – то з великим запізненням. Коли, незабаром після тріумфальної інавгурації нового президента, у Львівській області завалився житловий будинок (що привело в тому числі до людських жертв), Володимир Зеленський дав команду провести аудит стану всіх житлових багатоквартирних будинків в країні з метою впорядкувати інформацію про їх стан, розробити стратегію часткового ремонту, тотальної реновації або знесення з подальшою побудовою нових і сучасних будівель на місці морально застарілих, і, таким чином – навести порядок у житлово-комунальній сфері та запобігти новим жертвам і руйнуванням. Далі пише “zaporizhzhia-yes.com.ua“.

Аудит без аудиту

Однак, як показала практика і час, не склалося. Ніякий аудит не був проведений. Більш того, не була проведена навіть звична для всіх нас імітація бурхливої ​​діяльності, що супроводжується написанням тонни непотрібних документів і висиджування сотень непотрібних засідань. Мабуть, влада була (і є) настільки впевнена в лояльності населення, що навіть не спробувала зробити вигляд, що збирається привести в порядок їх житла. Навіть зараз, перед виборами, і після того, як вибухнув будинок в Києві.

Що стосується Запоріжжя, то наші будинки теж, часом, стоять на чесному слові. Оскільки притягнути до відповідальності компанії, що управляють, на місцевому рівні просто нікому (є, імовірно, інші, більш важливі справи), а обіцяний аудит так і не відбувся. Причому долі розвалюватися і наражати на небезпеку життя мешканців удостоїлися не тільки будинки на робочих околицях (Заводський район Запоріжжя), а й цілком благополучні раніше, і навіть «елітні» свого часу будинки, що знаходяться на центральному проспекті міста в районі порту і на бульварі Шевченка в районі Набережної.

Місцеві реалії

Історії всіх цих будинків об’єднує, мабуть, повна байдужість і міської, і центральної влади до подій і життя запоріжців. Формально проведені огляди «визначили», що будівлі (нагадаємо – їм понад півстоліття!) все ще знаходяться в непоганому технічному стані і проблема може бути легко вирішена за допомогою декількох металевих скоб і дерев’яних опор, встановлених в під’їздах. Без сумніву, якби проводився той самий аудит, про який говорив глава держави відразу після вступу на посаду, подібних формулювань на хвилі громадського обурення можна було б уникнути. Однак в його відсутність мешканців тільки запевнили, що все, що відбувається з їхніми будинками – в межах норми. Стали б ті, чиї підписи стоять на документах з обстеження постраждалих будинків, самі жити в таких умовах, щодня ризикуючи своїми життями, – питання риторичне, правда?

До закінчення президентської каденції є ще достатня кількість часу, щоб скомандувати оновленим після осінніх виборів міським радам негайно приступити до моніторингу ситуації з житловим фондом по всій країні. Інакше наслідки будуть катастрофічними.