Субота, 21 Травня, 2022

Кандидати у Верховну Раду від 74 округу: непомірні статки та невиконані обіцянки

Так хто ж ті люди, котрі балотувалися в парламент: ким працюють, що вказують в е-деклараціях та що обіцяють запоріжцям? Ми помоніторили сайт Центральної виборчої комісії та ознайомилися з передвиборчими програмами кандидатів, проаналізувавши їхні статки. Для зручності, представимо інформацію за одномандатними округами, від яких балотувалися кандидати в нардепи. Розпочинаємо з 74 округу – це місто Запоріжжя, Комунарський район і частина Олександрівського району.  Деталі на “zaporizhzhia-yes.com.ua“.

Усього від 74 ОВО балотувалися 17 кандидатів. Аби зекономити ваш час, ми вибрали топ-5 наймаститіших кандидатів, спираючись на їх бекграунд та дані рейтингу, який оприлюднила Sociology+. Згідно з результатами, лідируючи позиції по округу мали: Сабашук (15%), Величко (13,8%) та Чумаченко (6,7%). А тепер детально про кожного.

Петро Сабашук 

Народний депутат України, обраний від «Блоку Петра Порошенка». Нардепом був 2 каденції, сайт ВРУ стверджує, парламентарій рідко відвідує засідання Ради. Декларує 12 земельних ділянок, 2 квартири, 1 садовий будиночок та 2 недобудовані великі будинки. Має акції підприємств: АТ «РАССВЕТ» та ПАТ «РАССВЕТ- ЕНЕРГО». 

Згідно з програмою, обіцяє залучити субвенції на округ, переформатувати роботу Верховної Ради та змінити податкову систему. Децентралізація як базова реформа переформатування взаємовідносин центра та регіонів дозволяє залучати кошти Фонду регіонального розвитку для розв’язання проблем мешканців округу. Упродовж наступної каденції обіцяє сприяти залученню субвенцій на округ.

Кардинальне переформатування роботи Верховної Ради України. Основна робота законодавця має відбуватися у комітетах, де опрацьовуються законопроекти, та у фракціях, де більш компетентні у конкретному питанні колеги пояснюють усі нюанси та допомагають прийняти правильне рішення.

Кардинальне переформатування податкової ідеології. Перенести акцент з оподаткування бізнесу на оподаткування доходів громадянина. Власники бізнесу можуть або інвестувати прибуток у подальший розвиток підприємства, або ж вивести частину прибутку на особисті потреби через дивіденди, сплачуючи податок на виведений капітал та стаючи таким самим суб’єктом оподаткування особистого доходу, як і звичайний громадянин.

Володимир Величко

Депутат Запорізької облради, генеральний директор держпідприємства «Харківський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації». Декларує 2 квартири, також має картини, ювелірні та антикварні вироби й криптовалюту. Кандидат володіє цінними паперами в 5 підприємствах.

В Раді планує дати бій корупціонерам, знизити тарифи, підвищити пенсії, впровадити страхову медицину, внести зміни до податкової системи та інше. Обіцяє внести до Верховної Ради зміни до антикорупційних законів, що унеможливлять корупцію та підвищити відповідальність чиновників за розкрадання державного майна. Заборона ввезення та виробництва продуктів харчування з пальмової олії. Сприятиме прийняттю закону про заборону ввезення та виробництва продуктів харчування з пальмової олії. Пропонує ввести персоніфіковану систему пенсійного забезпечення з індивідуальним підходом до кожного пенсіонера, здійснити заходи щодо підвищення ефективності наповнення пенсійного фонду.

Крім того, на місцевому рівні хоче покращити екологічну ситуацію, добудувати мости, збільшити фінансування на утримання доріг, заборонити маршрутки і перейти на автобуси, а також обіцяє боротися з тими, хто розповсюджує наркотики.

Ігор Чумаченко

Начальник юридичного відділу профспілки ПАТ «Запоріжсталь», член партії «Опоблок» та Команди Буряка. На вибори йде від «Опозиційного блоку». Декларує квартиру, будинок, земельну ділянку та 2 автівки.

Обіцяє боротися з корупцією, ліквідувати місцеві держадміністрації, скасувати депутатську, суддівську та президентську недоторканність щодо кримінальних та економічних злочинів та ще багато іншого. Усунути з усіх державних посад осіб, які мають корумповану складову у діяльності. Надати громадянам право відкликати депутатів, чиновників і суддів різних рівнів в разі виявлення недовіри до зазначених посад. Втілити нову концепцію держави у сфері оборони. Забезпечити високі соціальні гарантії для учасників АТО. 

Спростити систему оподаткування і дозвільну систему для ведення бізнесу. Забезпечити пільгові кредити на відкриття малого бізнесу. Знизити ціни на товари першої необхідності. Реформувати пенсійну систему. Запровадити обов’язкове державне соціальне медичне страхування, яке включатиме базовий пакет медичної допомоги. Надавати пільгові кредити для молоді на здобуття вищої освіти. Забезпечити випускникам середніх спеціальних та вищих навчальних закладів перше робоче місце.

Олександр Константинов

Депутат Запорізької міської ради, директор торговельного центру ТОВ «ЕпіцентрК», член партії «Європейська Солідарність», балотується від неї ж. Декларує 4 квартири, 1 земельну ділянку та 2 авто. Крім того, має 471 акцію ВАТ «Завод Південгідромаш». 

Обіцяє впровадити страхову медицину, збільшити штрафи за забруднення екології, посилити відповідальність за корупцію. У перший рік роботи ВР чергового скликання планує разом з політичною силою забезпечити входження України до ТОП 20 в рейтингу Doing business. Продовження реформи децентралізації. Необхідно надати місцевим органам влади додаткові інструменти для збільшення місцевих бюджетів та покриття делегованих функцій. 

Геннадій Касай

Генеральний директор спортивного комплексу, ПАТ «Мотор Січ», безпартійний, на вибори йде від «Слуги народу». Декларацію пана Касая ми не знайшли. У парламенті буде відстоювати зняття депутатської недоторканності, зменшення вартості ліків, збільшення зарплатні педагогам, хоче дати бій олігархічним монополіям. Серед обіцяного також запровадження механізму відкликання депутатів усіх рівнів, які втратили довіру виборців. Відновлення великих проектів у промисловості та інфраструктурі із залученням приватних інвесторів. Запровадження незалежного аудиту якості автомобільних доріг. 

Однак, виборчі обіцянки далеко не завжди збігаються з планами депутатів у разі їх обрання. Маємо надію, що для кандидатів їх програми – не порожні слова, аби пробратися в парламент.