Субота, 21 Травня, 2022

Запоріжжя входить у виборчу турбулентність

Після того, як Володимир Буряк вдруге переміг на виборах градоначальника восени 2020 року (та ще й в один тур, та ще й з більш, ніж шістьма десятками відсотків голосів виборців, та ще й залишивши далеко позаду всіх без винятку своїх конкурентів), ніхто і припустити не міг, що Запоріжжю доведеться пережити дострокові вибори. Однак історія любить повторюватися (так-так, зараз всі згадали про аналогічну історію з Євгеном Карташовим, але там, правда, такої грандіозної підтримки і в помині не було), і незабаром в місті знову відкриються виборчі дільниці. Більше читайте на сайті zaporizhzhia-yes.com.ua.

Очікуваний сценарій

Після того, як влітку практично вся робота міської ради була заблокована після депутатського “демаршу”, висувалися різні теорії подальшого продовження подій. Як показав час, мали рацію ті, хто стверджували, що просто так справа не закінчиться, і продовження неодмінно буде. І ось, після нещодавніх грандіозних обшуків в приміщенні міської ради, управліннях деяких департаментів, а також одному з респектабельних салонів краси, градоначальник Буряк спершу пішов на лікарняний, а потім і написав заяву про відставку, яку і схвалили депутати. Здавалося б, тут і казочці кінець, але ні, не все так просто. Адже майбутні вибори – тепер номер один в інформаційній порядку денному на багато місяців.

Хто наступний?

Головним “цвяхом програми” тепер є одне питання – хто ж стане наступним мером Запоріжжя? І кого, в свою чергу, будуть висувати кандидатами в головне крісло міста впливові фінансово-промислові групи міста? Адже сам Володимир Вікторович теж виходець з однієї з них (нагадаємо, до свого обрання мером вперше восени 2015 року Володимира Буряк обіймав високу посаду на металургійному комбінаті “Запоріжсталь”, який входить до відомого концерну “Метінвест”). Хтось припускає, що, якщо вже обов’язки мера виконуватиме представник партії “Слуга народу”, то і результати голосування, швидше за все, теж виявляться непередбачуваними саме для цієї політичної сили. Інші, навпаки, сподіваються на те, що реванш в місті (після переконливо низьких відсотків рік тому) візьмуть патріотичні сили на чолі з кандидатом в градоначальники Валерієм Прозапасом. Разом з тим, є і треті припущення – про те, що цей шанс не може не використати багато разів “перший непрохідний” кандидат Володимир Кальцев. Його політичні опоненти згадують про те, що аналогічні події (а саме – відставку мера Карташова) деякий час назад Володимир Кальцев спробував конвертувати в особистий успіх і балотувався в мери Запоріжжя, але несподівано програв Олександру Сіну. В основному, злий жарт зіграв з ним його високий антирейтинг. Однак до нинішнього моменту ця “антипопулярність” дещо пішла на спад (якщо не брати до уваги знищення дерев в парку Яланського, проти якого бурхливо виступили “зелені” активісти), і тому Володимир Кальцев може, на думку деяких представників запорізького політикуму, озвучену в відкритих джерелах, спробувати знову балотуватися і навіть перемогти.

Одне можна стверджувати абсолютно точно – нудьгувати запоріжцям найближчим часом не доведеться. Невирішені питання неодмінно зажадають активних дій.