Середа, 25 Травня, 2022

Запорізька ініціатива. Нові заборони від запорізького нардепа

Не коронавірусом єдиним функціонує фантазія депутатів. Особливо, якщо ці депутати – із Запоріжжя, та ще й «слуги народу». Так, наприклад, народний обранець Євген Шевченко запропонував, за прикладом алкоголю, заборонити і продаж сигарет укупі з іншими тютюновими виробами в нічний час. Далі на zaporizhzhia-yes.

Що стосується алкогольних напоїв, то вся країна прекрасно обізнана про те, як саме працює ця «заборона». Так, наприклад, придбати міцні напої неможливо тільки в великих супермаркетах і деяких магазинчиках поменше, обладнаних касовими апаратами (хоча і вони останнім часом навчилися обходити заборону, просто пробиваючи покупку вже вранці), а всі інші точки продажу як продавали алкоголь, так і продають його абсолютно в будь-який час. Деякі пішли ще далі і фактично легалізували таку «нічну» торгівлю, поставивши на своїй території 1-2 пластикових столика. В очах перевіряючих така торгова точка перетворилася в респектабельний питний заклад, якому, згідно із законом, цілком можна здійснювати роздрібну торгівлю спиртним в будь-який час доби.

Гладко було на папері …

Існує досить немаленька ймовірність того, що з торгівлею сигаретами вийде точно так само. Мало того, що подібні законодавчі ініціативи можуть бути правильними за своєю суттю, але дуже важко перевіряються на ділі, так ще й сміху буде на всю країну, тому, що у нас сигаретами торгують прямо і безбоязно, і навряд чи цей закон щось всерйоз змінить.

Разом з тим, якщо законопроект №4058 буде прийнятий Верховною Радою, нас чекає ще один захоплюючий квест під назвою «Зроби по-своєму», якому поліція навряд чи зможе перешкодити. А в цей час невирішеними залишаються сотні проблем запорiжців, від комунальних до транспортних, освітніх і медичних, але про них народний обранець, як бачимо, зовсім забув. А жаль.