Неділя, 22 Травня, 2022

Гостра конкуренція на виборах по 76 мажоритарному окрузі у Запоріжжі

Представляємо вам передвиборчі програми та статки кандидатів в нардепи від Запорізького регіону. Для зручності, публікуємо дані за одномандатними округами. Минулого разу ми ознайомилися з кандидатами на 74 та 75 округах. Зараз пильніше придивимося до висуванців від 76-го – це Запоріжжя (Вознесенівський та Хортицький райони міста), тут проживає 157 538 виборців. Саме на цьому ОВО зосереджені такі державні установи, як Запорізька міська та обласна ради, Запорізька ОДА й Головне управління Національної поліції. Деталі на zaporizhzhia-yes.com.ua.

На цьому мажоритарному округу склалася дуже цікава ситуація. Тут змагаються за прохід і заступник мера з команди Буряка Анатолій Пустоваров, і атовець Валерій Прозапас, котрий балотується від партії Порошенка, і Олександр Лебідь, який йде від «Демократичної Сокири», і депутат Запорізької міськради від «Укропу» Михайло Прасол, й позафракційна депутатка міськради Катерина Константинова, і депутат Запорізької міськради Володимир Москаленко від ВО «Батьківщина», і депутат Запорізької міськради від «Самопомочі» Олег Корольов, і очільник «Всеукраїнської федерації «Спас» Олександр Притула, а також Євген Шевченко – кандидат від президентської партії «Слуга народу», яка лідирує в рейтингах електоральних симпатій по країні.

Пустоваров Анатолій Іванович

Народився 18 лютого 1987 року в місті Горлівка Донецької області, має вищу освіту, заступник міського голови Запорізької міської ради, член Політичної партії «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК», проживає в місті Запоріжжя, судимість відсутня, суб’єкт висування – Політична партія «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК».

Згідно з е-декларацією за 2018 рік, статки у пана Анатолія відносно скромні: орендує квартиру, має авто, живе на зарплатню, а от готівкою зберігає мільйон. Декларує кімнату на 15.41 м2 та квартиру у Запоріжжі на 48,1 м2. Ані перше, ані друге житло заступнику мера не належить. Пересувається на Honda Accord 2013 року випуску, яку придбав у березні 2017 року за 394 004 грн. Автівка зареєстрована на Пустоварова.

На посаді заступника міського голови у 2018 році заробив 321 689 грн. Якщо розділити на 12 місяців, виходить – 26 807 грн. в місяць. У 2017 році заробив на цій посаді 262 416 грн. За інформацією виконавчого комітету міськради, у лютому 2019 року отримав 30 319, 60 грн.  зарплатні. У січні виплата була трішечки меншою: 30 185,75 грн. Готівкою зберігає 1 200 000 грн.

Що обіцяє?

Розвиток молодіжної політики та освіти. Одними із пріоритетних напрямків депутатської діяльності стануть: створення вузівських навчальних програм під актуальні потреби ринку праці; підтримка обдарованої і талановитої молоді; державні гранти на отримання вищої освіти; інтеграції міського молодіжного руху до всеукраїнських, європейських та світових молодіжних структур; залучення молоді до формування державної політики та політики місцевого самоврядування.

Розвиток туризму. Вважає важливими напрямками: формування позитивного туристичного іміджу міста; покращення презентації нових пропозицій в туристично-рекреаційній та оздоровчій сфері; залучення інвестицій в розвиток туристичної та курортно-рекреаційної сфери.

Металургія. Введення держзамовлення на обсяги металургії та машинобудування; захист виробництв, що орієнтовані на експорт; забезпечення сучасних екологічних стандартів.

Шевченко Євгеній Володимирович

Народився 4 травня 1972 року в місті Мелітополь Запорізької області, має вищу освіту, фізична особа – підприємець, безпартійний, проживає в місті Запоріжжі, суб’єкт висування – політична партія «Слуга народу». Декларація на сайті Єдиного державного реєстру електронних декларацій відсутня.

Що обіцяє?

В парламенті: Відкриття людям можливості впливати на рішення влади через референдуми й опитування, тобто впровадження механізму реального народовладдя та прямої демократії. Притягнення чиновників до відповідальності за незаконне збагачення, посилення відповідальності за корупційні злочини – зокрема, впровадження обов’язкової конфіскації майна корупціонерів.

Відновлення великих проектів у промисловості та інфраструктурі із залученням приватних інвесторів. Ліквідації непотрібних державних органів і зайвих функцій. Обмеження олігархічних монополій і скасування формул на зразок «Роттердам+» в енергетиці. Збільшення видобутку вітчизняного газу та розвитку «зеленої» енергетики для зменшення вартості комунальних послуг.

Зменшення вартості ліків шляхом ліквідації несправедливих і корупційних націнок. Кримінальної відповідальності за посягання чи заволодіння приватною власністю з використанням судових або правоохоронних органів, перешкоджання діяльності юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Захисту Конституційного права громадянина на безоплатну медичну допомогу та освіту.

На округу: Спромагатиметься розв’язання болючої проблеми будівництва запорізьких мостів шляхом залучення китайських будівельних корпорацій, які є найбільш потужними і конкурентоспроможними забудовниками у світі, а також мають технологічну можливість врятувати мости від руйнування, не починаючи «будівництво століття» заново.

Ефективного контролю за підприємствами-забруднювачами, механізму відповідальності за порушення природоохоронного законодавства, що загрожують здоров’ю і життю людей. Збереження та благоустрій міських парків, скверів, зелених насаджень, їх захисту на законодавчому рівні.

Прасол Михайло Вікторович

Народився 10 серпня 1986 року в Запоріжжі, освіта – вища економічна, спеціальність – економіка підприємства. Працює заступником директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Міжнародна юридична фірма «Ярослав Гришин та партнери», член ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП». Проживає в Запоріжжі, самовисуванець.

Згідно з е-декларацією за 2018 рік, проживає депутат у квартирі, площею 52,65 м2, вартістю 388 000 грн., яку придбав ще у жовтні 2008 року, нерухомість перебуває у 100% власності Прасола. Автівки, судячи з декларації, не має. Заробітна плата отримана у ТОВ «Міжнародна юридична фірма Ярослав Гришин та Партнери» у 2018 році склала – 80 489 грн. Нагадаємо, у 2017 році народний обранець заробив там 59 140 грн. Готівкою зберігається 627 000 грн.

Що обіцяє?

На місцевому рівні: Система електронного контролю за діями і бездіяльністю виконавчої влади в Хортицькому і Вознесенівському районах міста Запоріжжя. Контроль за збереженням зелених зон, їх розвиток і озеленення. Дотація і підтримка гурткам, спортивним секціям, студіям, які працюють з дітьми і не фінансуються з бюджету. Постійна підтримка ОСББ, 100% виконання капітальних ремонтів багатоквартирних будинків, які заборгувала місцева влада.

На національному рівні: Наповнення стратегії розвитку Запоріжжя проектами розвитку, залучення субвенцій для фінансування вартісних проектів, проект №1 – запорізькі мости. Введення податку з обігу 2% для фізичних осіб-підприємців, де банк – податковий агент. Відновлення мораторію на зміну призначення рекреаційної землі, убезпечення парків і прибережних смуг від незаконної забудови на державному рівні. Доступне розмитнення автомобілів.

Програма сприяння збільшення частки електротранспорту в якості комунального і державного, розвиток інфраструктури для велосипедів і електроавтомобілів. Держава в смартфоні, всі послуги держави, що можуть бути електронними за рік мають стати такими, особам без доступу до інтернету надавати допомогу в доступі. Аудит пенсійної реформи, виправлення помилок, перехід в накопичувальну систему пенсійного страхування. Відмова від недоторканості депутатів.

Константинова Катерина Андріївна

Народилася 14 червня 1989 року в місті Запоріжжя, має вищу освіту, фізична особа–підприємець, безпартійна, проживає в Запоріжжі, самовисуванка.

За 2018 рік задекларувала: 500 грн – кошти від «ЗІМ ПАРТНЕРЗ», 1000 грн – кошти від ДОМІНУС КОНСАЛТИНГ, 79266 грн – дохід від зайняття підприємницькою діяльністю, отримані позики на загальну суму 106400 грн.

Що обіцяє?

Зміна підходу до розподілення фінансів як на державному, так і на місцевому рівнях шляхом застосування ключових показників ефективності при використанні коштів. Надання більших повноважень і впровадження прозорого механізму фінансування органів місцевого самоврядування, недопущення «дерибану» на кожен регіон, як це відбувається зараз, коли «свої» депутати на «свої» регіони отримують більше фінансування, ніж інші.

Бізнес. Дерегуляція, визначення зрозумілих і чітких правил гри – першочергове, що потрібно зробити. Прийняття плану змін до податкової та бюджетної системи мінімум на 5 років та недопущення прийняття змін до Податкового та Бюджетного кодексу «під новий рік».

Продовження медичної реформи. Продовження реформи освіти, навчання дітей із урахуванням їхніх здібностей, потреб та збалансованого розвитку в дусі поваги до них. Реформа поводження відходами (зміна існуючого положення, оскільки поводження з відходами в Україні знаходиться на ганебному рівні, ми закопуємо гроші, із серйозною шкодою для здоров’я нації). Дерегуляція ринків електроенергії, газу, боротьба із монополістами.

Лебідь Олександр Миколайович

Народився 22 вересня 1974 року в місті Новомосковськ Дніпропетровської області, має вищу освіту, тимчасово не працює, член ПП «Демократична сокира», проживає в селі Біленьке Запорізького району Запорізької області, суб’єкт висування – ПП «Демократична Сокира». Декларація відсутня.

Що обіцяє?

Згідно з програмою, кандидат виступає за скасування мораторію на землю. За фундаментальну реформу судів і поліції. За легалізацію використання канабісу в медичних цілях. За легалізацію та оподаткування грального бізнесу та секс-роботи (все це існує та завжди буде існувати, в кожному місті та в кожному селі. Просто зараз воно існує нелегально – під дахом місцевих правоохоронців. Мільйони, які зараз йдуть на хабарі, могли б йти в український бюджет).

За впровадження електронних сервісів та максимальне скорочення чиновників. За свободу людини обирати, з ким та як створювати сім’ю. За збільшення незалежності університетів. За збереження курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію. І, зрештою, за повне та гідне фінансування української армії та оборонного сектору.

Прозапас Валерій Миколайович

Народився 7 липня 1977 року в місті Запоріжжя, має вищу освіту, заступник директора з економіки ТОВ «Корнер Сервіс», член Політичної партії «Європейська Солідарність», проживає в місті Запоріжжя, суб’єкт висування – Політична партія «Європейська Солідарність». Декларація відсутня.

Що обіцяє?

Жорстко протистояти спробам олігархів встановити контроль над економікою та не допустити зловживання їхніми монополіями спекуляцій на тарифах. Забезпечити контроль за створенням робочих місць, оскільки кількість невикористаних через байдужість представників виконавчої влади на місцях коштів складає мільярди, а професіонали мають шукати роботу за кордоном. Сприяти подальшому підсиленню обороноздатності в тому числі за допомогою запорізьких підприємств.

Українці вже показали світу, що навіть в надскладних умовах можуть досягати великих здобутків. А тепер ми маємо черговий шанс довести, що Україна повноцінна європейська держава, яка може гідно відповідати на виклики сучасності. Давайте його не змарнуємо.

Корольов Олег Миколайович

Народився 21 жовтня 1974 року в місті Запоріжжя, освіта вища, спеціальність – радіоінженер, експерт із суспільно-політичних питань Політичної партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ», фізична особа – підприємець, член Політичної партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ», проживає в місті Запоріжжя, суб’єкт висування – Політична партія «Об’єднання «САМОПОМІЧ».

За 2018 рік Олег Корольов задекларував: 3716 грн – бонуси по програмі лояльності за покупки у торгово-сервісній мережі України (ПАТ «Банк Кредит Дніпро») та 284 082 грн – фактично отримані кошти з кредитної картки (ПАТ «Банк Кредит Дніпро»). 9 098 221 грн – дохід від зайняття підприємницькою діяльністю. 195 771 грн – заробітна плата за сумісництвом (політична партія «Об’єднання «Самопоміч»).

Наостанок наголосимо, що виборчі обіцянки далеко не завжди збігаються з планами кандидатів у разі їх обрання. Маємо надію, що перевиборчі програми для них не порожні слова, аби пробратися в парламент. Отож, пильнуйте, аналізуйте й робіть вибір обмірковано.