Субота, 21 Травня, 2022

Зеленський в Запоріжжі. Коли, як і навіщо приїжджав президент

Візити перших осіб в місто – це завжди величезна відповідальність для приймаючої сторони. Ну, якщо бути вже зовсім точними, то, скоріше, для чиновників. Адже оцінювати якість їх роботи у нас в країні прийнято, як правило, саме за цим показником – як прийняли вище начальство, що показали, як розповіли. Різноманітні «дрібниці» на кшталт дійсної, реальної обстановки в місті виходять на перший план тільки тоді, коли трапляється вже дуже значний суспільний резонанс. На превеликий жаль, в переважній більшості випадків цей резонанс негативний: гинуть люди, руйнується їхнє майно, страждають невинні, пише zaporizhzhia-yes.com.ua.

Візити в ідеальних умовах

З приїздами в Запоріжжя президента Володимира Зеленського місту явно пощастило. Перш за все, тому, що обидва його візити до нас в минулому році були ознаменовані найбільш чистим і свіжим повітрям за минулі кілька місяців. І це не жарт і не перебільшення. Заводи, що до того часу диміли, немов фабрика драконів, в «день ікс» показово переставали порушувати закони і труїти запоріжців і гостей міста, а небо сяяло чистотою і блакиттю. Ненадовго, правда. Як тільки офіційний візит президента підходив до кінця, все упущене тут же надолужувати. Але, тим не менш, факт залишається фактом. Можна зробити висновок, що на честь приїзду дорогого гостя керівництво міста знаходило переконливі слова для того, щоб заводи скоротили свою активність.

Крім того, важливо, що другий приїзд Володимира Зеленського відбувся для того, щоб з честю і помпою відкрити проїзд по щойно побудованому мосту, що з’єднав Хортицький район міста з центральної його частиною. Так, цієї події чекали майже чверть століття, будівництво пережило дві революції і зміну декількох президентів. Та й відкрили на даний момент, якщо вже бути зовсім чесними, всього-на-всього четвертину шляху. Адже роботи повинні тривати для того, щоб повноцінна транспортна розв’язка змогла-таки почати функціонувати і ділянку шляху через мости і Хортицю перестав бути таким проблемним для водіїв на годину-пік.

Привід є, візиту немає

Однак не завжди навіть дуже трагічні наслідки «тягнуть» на приїзд президента. Ось і зараз, після того, як стало відомо про те, що в Запорізькій обласній інфекційній лікарні сталася пожежа в реанімаційному відділенні, в якій загинули щонайменше четверо осіб, а ще кілька знаходяться в тяжкому стані, в Запоріжжі вилетів міністр охорони здоров’я. У щільному робочому графіку президента не знайшлося місця для того, щоб особисто розібратися в трагедії, що трапилася. Тим більше, що, за словами співробітників (опублікованих у відкритих джерелах) проблеми з господарської частини у лікарні були. Та й переобладнали корпус під прийом нових коронавірусних пацієнтів в поспіху і на швидку руку.

У будь-якому випадку, з наслідками тепер будуть розбиратися компетентні органи. І, будемо сподіватися, вони знайдуть не тільки причину запорізької трагедії, а й способи усунення подібних недоробок. А всім жителям Запоріжжя побажаємо якнайшвидшого візиту Володимира Зеленського з якогось радісного і оптимістичного приводу.