Понеділок, 27 Червня, 2022

Доля Хортиці у висловлюваннях президента

Острів Хортиця без перебільшення можна назвати не тільки заповідником загальнонаціонального значення (чим він, власне, і є), місцем унікального поєднання дивовижної флори і фауни, справжнім «порталом» в історію України (одне запорізьке козацтво чого варте!), а й вкрай перспективним рекреаційним і туристичним об’єктом. Далі на zaporizhzhia-yes.

Перлина Дніпра

Саме в останній іпостасі розвиток Хортиці зупинився і далі, незважаючи на всі передумови і перспективи, не просувається. А в усьому світі подібні об’єкти – рідкість, цінність і золота жила для тих, хто вміє ними правильно скористатися в своїх інтересах. Особливо зараз, в період коронавірусної пандемії, а отже – під час безпрецедентного посилення ролі внутрішнього туризму.

Форум «Україна-30», який нагадує багатосерійний фільм і проходить ось уже протягом кількох місяців, не обійшов увагою майбутню долю національного надбання і гордості Запорізького краю. Назва острова неодноразово звучала в розрізі найбільш передових планів. Без сумніву, всі вони, озвучені не тільки президентом країни, але і одним з топ-менеджерів – Кирилом Тимошенко, який курує президентський проект «Велике будівництво», в рамках якого і будуть відбуватися зміни, потрібні і важливі. Питання тільки в тому, чи втіляться ці зміни в ті терміни, в які вони заплановані.

Багатообіцяючі проекти

Передбачається, що на Хортиці, по-перше, побудують абсолютно новий музей, який занурить відвідувачів в історію судноплавства і покаже перлини колекції – козацькі чайки, які датовані сімнадцятим століттям. По-друге, масштабний ремонт в рамках президентського (знову-таки) проекту «Велика реконструкція» очікує і вже існуючий музей запорізького козацтва. Крім того, флагшток на кургані, який знаходиться зовсім поруч з ним, оновлять, а сам курган зроблять більш привабливим для туристів за допомогою підсвічування і обладнаних пішохідних доріжок.

Крім цього, проект «Велике будівництво» передбачає перетворення острова в місце проведення сучасного культурного дозвілля всією родиною. Так, під час проведення вже згаданого форуму було озвучено рішення створити там мережу велодоріжок, спортивних і дитячих майданчиків, прогулянковий парк з просунутим ландшафтним дизайном.

Відрадно усвідомлювати, що проекти «Велике будівництво» і «Велика реставрація», ініційовані Володимиром Зеленським, приділяють стільки уваги нашому місту. Адже не секрет, що у Запоріжжя – величезний потенціал. Причому зараз щосили використовується тільки промислова частина цього потенціалу, народжена зі сприятливого географічного положення та інших особливостей міста, а ось культурно-економічна його складова традиційно залишається в тіні. Частково тому, що немає настільки великих інвесторів, які були б готові профінансувати настільки дорогі проекти, а частково – через те, що навіть розробка таких проектів не входила до недавнього часу в пріоритети тих, хто робить велику політику.

«Написано пером – не вирубати сокирою», – так кажуть в народі, і цілком справедливо. Запоріжці сподіваються, що вже незабаром острів Хортиця дійсно перетвориться так, як вказано на інформаційних слайдах форуму «Україна-30».